Kultura
(Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)

sobota,

09 stycznia 2021

18:00

Koncert świąteczno-noworoczny w kościele św. Brygidy. Najpiękniejsze kolędy wykonali muzycy z Filharmonii Bałtyckiej [FILM]

W Muzeum II Wojny Światowej  odbył się charytatywny koncert Arki Noego, a w kościele św. Brygidy wystąpili muzycy z Filharmonii Bałtyckiej. W koncercie świąteczno-noworocznym wykonali najpiękniejsze kolędy Wydarzenie było emitowane na stronie parafii i za pośrednictwem Facebooka.


- Od wielu lat w kościele św. Brygidy koncertowały znane osobistości: Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, Brathanki czy Arka Noego. W tym roku mieliśmy nieco inne plany, ale z powodu pandemii wszystko się zmieniło. Nie znaczy to jednak, aby w tym czasie świąteczno-noworocznym, śpiewem kolęd, nie prosić Pana Boga o opiekę, o bezpieczeństwo dla nas i naszych bliskich, o zgodę w naszych rodzinach i ojczyźnie. Śpiewanie kolęd to modlitwa - mówił ks. Ludwik Kowalski, proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku. 

Wydarzenie odbyło się dzięki patronatowi i sponsorowi wydarzenia - gdańskiej firmie Lotos. Tradycyjny koncert poświęcony Narodzinom Pańskim u progu nowego roku 2021 wybrzmiał na instrumentach dętych. 

 

 Ograniczona liczba osób uczestniczyła w wydarzeniu bezpośrednio w kościele. Koncert został zorganizowany przez Muzeum II Wojny Światowej i TVP Gdańsk.

pOr