Kultura
(mat. prasowe)

czwartek,

31 grudnia 2020

10:02

Sylwestrowa noc w trójmiejskich teatrach. Po raz pierwszy artyści zagoszczą online w naszych domach

Koncerty i spektakle online - taką ofertę na sylwestrowy wieczór przygotowały trójmiejskie teatry. Jest także premiera przedstawienia dla dzieci. Wszystko będzie można zobaczyć w sieci internetowej. 

Od około 20 lat Teatr Muzyczny w Gdyni wraz z swymi widzami witał Nowy Rok Koncertem Sylwestrowym. W tym roku po raz pierwszy będzie to koncert online. Ale tradycyjnie nie zabraknie hitów z musicali, na przykład z "Gorączki sobotniej nocy", "Hairspray" czy "Skrzypka na dachu". Będzie więc dużo muzyki i dynamicznego tańca, a w przerwach artyści pokażą teatr od przysłowiowej kuchni, czyli zaplecze sceny. Kod dostępu kosztuje 40 zł.

BOTO I MINIATURA NA FACEBOOKU

Za 30 zł możemy spędzić wieczór w towarzystwie artystów Opery Bałtyckiej. Będą znane arie w wykonaniu solistów, którym towarzyszy chór i orkiestra. Balet zaprezentuje różne walce kończąc mazurem ze "Strasznego dworu". Sopocki Teatr BOTO proponuje w sylwestrową noc koncert zespołu "Wiosna& The Springfields".
 

papety-promo s2o1 slideshow

(mat. pras.)


Gdański Teatr Miniatura o godz. 17:00 zaprezentuje premierę pierwszego odcinka nowej serii serialu lalkowego „Papety: z ostatniej chwili". To zabawne, kilkuminutowe filmy o rodzinie, która mierzy się z pandemią. Tym razem dzieci dowiedzą się jak Papety obchodzą sylwestra oraz o konsekwencjach świętowania, z których część osób niekoniecznie zdaje sobie sprawę... Odcinek został przygotowany we współpracy z gdańskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt Promyk.

Produkcje BOTO i Miniatury będzie można bezpłatnie oglądać na Facebooku.

Marzena Bakowska