Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

środa,

30 grudnia 2020

21:05

"Druga Fala" zalała studio im. Janusza Hajduna. Energetyczny finał cyklu "Metropolia Jest Okey"

To był ostatni przystanek XIV edycji festiwalu Metropolia Jest Okey. W Radiu Gdańsk wybrzmiała "Druga Fala", czyli muzyczny hołd złożony trójmiejskiej scenie alternatywnej. W jego skład wchodzą czołowi lokalni muzycy młodego pokolenia, którzy wykonali aranżacje z kultowej płyty "Gdynia" wydanej w 1988 roku.

- "Druga Fala" jest naszą misją - powiedział przed koncertem szef muzycznego projektu Michał Miegoń. - Część z nas spotkała się przy okazji nagrań do płyty "Gdynia 1988-2018", czyli reedycji płyty "Gdynia", nagrywanej w 1986 r. w studiu Radia Gdańsk - przypomniał.


Przed koncertem muzycy przez dwa dni robili próby. Kolektyw, na czele którego stoi Michał Miegoń, składa się łącznie z kilkunastu osób, z czego dziesięć zagrało w studiu im. Janusza Hajduna.

- Ten duży skład brzmieniowo okiełznaliśmy na "szóstkę z plusem", jak to zawsze jest w studiu Radia Gdańsk. Jesteśmy gotowi bombardować pozytywną energią i dźwiękiem. Na scenie zostawimy wszelkie poty - zapowiadał szef projektu i z tych zapowiedzi zespół zdecydowanie się wywiązał.
 


W naszym studiu wybrzmiały utwory znane z lat 80. Zarówno te, które znalazły się na płycie "Gdynia", jak i te z kasety Fala II. Gdyńscy muzycy, po raz kolejny, udowodnili, że trójmiejska z muzyka z tamtego okresu obfitowała w ponadczasowe przeboje.

W naszym studiu zagrali:

Michał Miegoń (Kiev Office) – śpiew, gitara basowa
Weno Winter (Sautrus) – śpiew, harmonijka
Michał Andrys (Leśne Zwierzęta) – śpiew, gitara elektryczna, mandolina
Filip Baranow – gitara elektryczna, samplepad
Jakub Kozak (Castlings) – gitara elektryczna
Michał Tarkowski (State Urge) – syntezator
Paweł Rucki (Królestwo, Dule tree, Hadal) – perkusja
Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta) – śpiew, syntezator
Aleksandra Kobiela – śpiew


Parterami koncertu byli: Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

mm


Zobacz Galerię