Kultura
(Fot. Hanna Berenthal)

sobota,

28 listopada 2020

20:54

Reportaż dziennikarki Radia Gdańsk zwyciężył w Konkursie Reportażu Radiowego "Człowiek w zagrożeniu 2020"!

Reportaż "Kiedyś Ci o tym opowiem" Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot z Radia Gdańsk zwyciężył w Konkursie Reportażu Radiowego "Człowiek w zagrożeniu 2020". Audycja wywalczyła Nagrodę Prezesa Radia Łódź w wysokości 5 tysięcy złotych.


Reportaż "Kiedyś Ci o tym opowiem" powstał w ramach przyznawanego przez Polskie Radio prestiżowego stypendium im. Jacka Stwory. Jego zrealizowanie zajęło autorce 11 miesięcy. Magdalena Świerczyńska-Dolot podjęła się trudnego i delikatnego tematu.

- Bardzo dziękuję za tę nagrodę, niezwykle ważną i wyjątkową. Cieszę się, że reportaż "Kiedyś ci o tym opowiem" zyskał uznanie podczas festiwalu, w którym poruszamy trudne i mówimy o problemach ludzkich tu i teraz - mówi Magdalena Świerczyńska-Dolot. - Bohaterka mojego reportażu dowiaduje się, że może urodzić chore dziecko. I wtedy zaczyna się dramat. Nie tylko jej, ale też całej rodziny. Bohaterka tonie w gąszczu emocji - od poczucia winy, po wielki wstyd i niechęć do samej siebie - opowiada.

Do tegorocznej edycji Konkursu Reportażu Radiowego organizowanego w ramach 30. Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" nadesłano 36 audycji autorstwa reportażystów z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Koszalina, Lublina, Łodzi, Opola, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Czym wyróżnił się reportaż Magdy Świerczyńskiej-Dolot od reszty nadesłanych materiałów? Posłuchajcie werdyktu jury, jak i samej zwyciężczyni:

 

 

Warto też zapoznać się z samym reportażem TUTAJ.

 

ako