Kultura
(Fot. mat. prasowe)

czwartek,

26 listopada 2020

19:16

Niepowtarzalna formacja już wkrótce wystąpi w Radiu Gdańsk. Zapraszamy na koncert zespołu ROD

Ich muzyka to niecodzienne zestawienie nowoczesności i powrotu do korzeni. W najbliższą niedzielę zespół ROD wystąpi w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna, a Państwo będą mogli tego posłuchać na żywo ze swojego domu.


Ich nazwa odnosi się do słowiańskiego bóstwa Roda, utożsamianego ze sferą rodzinną i kultem przodków. To właśnie jemu poświęcane były postrzyżyny. Odniesienie do korzeni słychać także w muzyce zespołu ROD. Ich utwory to mieszanka elektronicznego brzmienia z wyraźną, słowiańską inspiracją. I właśnie z tą energią wystąpią już niedługo w naszym studiu.

PRADAWNE CZASY I WSPÓŁCZESNE KASZUBY

- Echa pradawnych czasów staramy się połączyć z otaczającą nas współczesnością Kaszub, tak jak elektroniczne dźwięki w naszej muzyce współistnieją z instrumentami dawnymi. Druga płyta jest na ukończeniu, a wraz z nią wszystko, co buduje obraz zespołu. Już niebawem będzie możliwość weryfikacji naszego pomysłu. Czy odświeżona Rodowiczanka sprawdzi się w boju? Zobaczymy - zapowiada zespół.

 Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert, który będzie miał miejsce w niedzielę 29 listopada chwilę po godzinie 20. Wydarzenie odbędzie się w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Koncertu będzie można wysłuchać na naszej antenie oraz na naszej stronie internetowej radiogdansk.pl. 

 

Wydarzenie prowadzić będzie Kamil Wicik.

 

ako