Kultura
(Fot. Piotr Karolewski)

niedziela,

25 października 2020

06:01

Nie znasz angielskiego i nie masz umiejętności aktorskich? Możesz więc zagrać w spektaklu na Festiwalu Szekspirowskim

Każdy może zagrać w spektaklu, który pod koniec listopada zostanie pokazany na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do przedstawienia, które przygotowuje brytyjska grupa Parrabbola.
- Reżyser Philip Parr szuka ludzi twórczych. Nigdy nie określał, czy poszukuje aktorów, piosenkarzy, czy malarzy. Szuka osób, które w twórczy sposób chciałyby się sprawdzić - wyjaśnia polski współorganizator spektaklu Paweł Sudara. Dodaje, że reżyser nawet zmienia koncepcję przedstawienia ze względu na osoby, które się zgłaszają. Nie wymaga też znajomości języka angielskiego.
 
Parrabbola Perykles BrianAbbot fot-GregGoodale
(Fot. Greg Goodale)


SCENY ZACZERPNIĘTE Z SZEKSPIRA

W spektaklu pojawią się sceny zaczerpnięte z dzieł Wiliama Szekspira i napisane przez Philipa Parra. Przedstawienie powstaje jako podsumowanie międzynarodowego projektu Shaking the Walls.

- Projekt rozpoczął się w 2018 r. Uczestniczy w nim pięć krajów - Irlandia, Islandia, Czechy, Polska i Wielka Brytania. Mówi o murach, które dzielą ludzi. W każdym kraju zostały określone największe probemy i zaprezentowane w sposób artystyczny - mówi Anna Szynaruk - Zgirska z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

PRÓBY ONLINE

Na początku próby będą się odbywały online. Później w małych grupach w Europejskim Centrum Solidarności. Jeśli z powodu epidemii nie będzie możliwa realizacja spektaklu na żywo, zostanie on zaprezentowany w internecie.

24. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku odbędzie się w terminie od 20 do 28 listopada i zostanie częściowo zrealizowany online.

Posłuchaj fragmentu audycji "Kulturalny Rozkład Jazdy", w którym Marzena Bakowska rozmawiała z organizatorami naboru:

   
 

Marzena Bakowska