Kultura
Grażyna Łobaszewska zaczarowała swoim głosem słuchaczy Radia Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

piątek,

16 października 2020

21:30

"To, co nam w duszy gra". Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore w Radiu Gdańsk z okazji 5. urodzin PKM [ZDJĘCIA]

To był czarujący wieczór z głosem, który rozgrzał mimo jesiennego chłodu za oknem. W piątek 16 października w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna wystąpiła Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore. Koncert odbył się w szczególności dla mieszkańcom Pomorza, korzystających z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

- Marzyłem o tym wydarzeniu. I dzisiaj to marzenie się spełnia. Za moment usłyszą państwo niezwykły głos wielkiej damy polskiej piosenki - tymi słowami przywitał słuchaczy prowadzący koncert Kamil Wicik. Chodź wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności, to dźwięki szybko wypełniły przestrzeń studnia koncertowego.

Repertuar był specjalny. Pojawiły się m.in. utwory autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego, Jerzego Filara czy Czesława Niemena. Nie zabrakło oczywiście też tych największych przebojów, jak "Zakład dla Normalnych", "Brzydcy" i oczywiście "Czas nas uczy pogody". Dobrze znane piosenki zostały jednak zaprezentowane w nowych aranżacjach.

SŁOWO O ARTYSTACH

- Gdyby nasze spotkanie miało tytuł, to nosiłby on nazwę "To, co nam w duszy gra". O artystach mówi się, że to tacy ludzie nie do końca... My jesteśmy do końca i spełniamy swoje marzenia. Czego życzę wszystkim nam - tak Grażyna Łobaszewska opisała ten niezwykły wieczór.

Artystce akompaniował zespół Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) i Michał Szczeblewski (perkusja).

PAMIĄTKA NA DŁUŻEJ

Był to już trzeci koncert dla mieszkańców, korzystających z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, zorganizowany przy współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego i PKM z Radiem Gdańsk.


Występ Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore był nagrywany, a jego zapis ukaże się na płycie.
 
pb

Zobacz Galerię