Kultura
(fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

sobota,

03 października 2020

21:00

Muzyka z duszą, głębokim przekazem i szumem fal w tle. Kamil Badzioch wystąpił w Radiu Gdańsk [ZOBACZ RELACJĘ]

Pochodzi z Sandomierza, ale pośród muzycznych tropów upodobał sobie piosenki żeglarskie. Kamil Badzioch jest współzałożycielem Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny". Wcześniej, w rodzinnym Sandomierzu, współtworzył zespół, grający polski folk wodny - Hambawenah. W repertuarze ma także piosenki z nurtu poezji śpiewanej.


Kamil Badzioch współorganizuje Ogólnopolski Turystyczny Festiwal Piosenki Studenckiej Bazuna. Wygrał także pierwszą "Szansę na Sukces". W studiu Radia Gdańsk wystąpił w towarzystwie gdańszczanina Wojtka Kopylca - gitarzysty i kompozytora.

TYM RAZEM Z MUZYCZNYCH WĘDRÓWKACH ŁOSIA I BASIORA

Współpracował m.in. z: Jerzym Mazzollem, Tomaszem Olszewskim, Piotrem Słupczyńskim, Zbigniewem Szukalskim, Honoratą Skarbek, Tymonem Tymańskim, i wieloma innymi. Przed trzema laty wystąpił w koncercie charytatywnym w Teatrze Miniatura, poświęconym ofiarom nawałnicy w Borach Tucholskich. Zebrane środki przekazaliśmy rodzinie z Radunia. Za 8 tysięcy złotych udało się odbudować zadaszenie budynków gospodarczych.

Kamil Badzioch zagrał w Radiu Gdańsk w sobotę 3 października. Koncert był transmitowany na naszym fanpage'u facebookowym:

 

 

Włodzimierz Machnikowski


Zobacz Galerię