Kultura
(Fot. Gdansk.pl)

piątek,

02 października 2020

11:36

Kamil Badzioch zagra w Muzycznych Wędrówkach Łosia i Basiora. Transmisja koncertu w sobotę

Pochodzi z Sandomierza, ale pośród muzycznych tropów upodobał sobie piosenki żeglarskie. Jest współzałożycielem Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny". Wcześniej, w rodzinnym Sandomierzu, współtworzył zespół grający polski folk wodny - Hambawenah. W repertuarze ma także piosenki z nurtu poezji śpiewanej.

Kamil Badzioch współorganizuje Ogólnopolski Turystyczny Festiwal Piosenki Studenckiej Bazuna. Wygrał także pierwszą "Szansę na Sukces". W studiu Radia Gdańsk wystąpi w towarzystwie gdańszczanina Wojtka Kopylca - gitarzysty i kompozytora.

KONCERT JUŻ W SOBOTĘ

Współpracował m.in. z: Jerzym Mazzollem, Tomaszem Olszewskim, Piotrem Słupczyńskim, Zbigniewem Szukalskim, Honoratą Skarbek, Tymonem Tymańskim, i wieloma innymi. Przed trzema laty wystąpił w koncercie charytatywnym w Teatrze Miniatura poświęconym ofiarom nawałnicy w Borach Tucholskich. Zebrane środki przekazaliśmy rodzinie z Radunia. Za 8 tysięcy zł. udało się odbudować zadaszenie budynków gospodarczych.

Kamil Badzioch zagra w Radiu Gdańsk w sobotę, 3 października, o godzinie 20:05. Koncert będzie transmitowany na naszej antenie, Facebooku i kanale YouTube.

 

 

Włodzimierz Machnikowski