Kultura
Wszystkie informacje oraz relacja koncertu dostępne są m.in. na stronie wydarzenia (Fot. Pixabay/ErikaWittlieb)

środa,

30 września 2020

16:41

Benefis Dojrzałości w tym roku online. Wydarzenie będzie można obejrzeć m.in. na naszej stronie

Finałowy koncert z cyklu Benefis Dojrzałości 2020 przeniesiony został do sieci. Premiera wydarzenia będzie miała miejsce w czwartek 1 października o godzinie 20. Udział będzie można wziąć na stronach internetowych miasta, organizatora oraz partnerów.


Podczas corocznego Gdańskiego Konkursu Poetyckiego, realizowanego w marcu i kwietniu na potrzeby tego projektu, wybranych zostaje 7 utworów poetyckich napisanych i nadesłanych przez gdańskich seniorów. To właśnie ich twórczość jest główną inspiracją do realizacji projektu. Wyniki zostały uroczyście ogłoszone 14 lipca 2020 roku.

Nagrodą w tym konkursie jest wykonanie tych utworów w formie piosenek przez kilkudziesięcioosobową formację muzyczną złożoną z instrumentalistów i wokalistów podczas koncertu galowego w październiku 2020 roku oraz płyta z nagraniem wszystkich utworów.

Radio Gdańsk sprawuje patronat medialny a mecenat Swissmed Centrum Zdrowia.

 

zaproszenie BD2020

(mat. prasowe)


Materiał został nagrany w w sierpniu i wrześniu 2020 r. w studio im. Janusza Hajduna Radia Gdańsk oraz w Studio MTS Mariusza Zaczkowskiego.

Wszystkie informacje oraz relacja koncertu dostępne są m.in. na stronie wydarzenia.

 

 

Poza tym premiera koncertu umieszczona będzie na stronach: www.radiogdansk.pl, www.gdansk.pl, www.benefisdojrzalosci.pl oraz stronach i mediach społecznościowych Partnerów wydarzenia.

 

ako