Kultura
(Fot. Materiały prasowe)

poniedziałek,

28 września 2020

21:00

XIII Gdański Festiwal Muzyczny zaczyna się w środę. W programie dzieła Beethovena i koncert na sześć fortepianów

Przed nami kolejna seria koncertów trzynastej już edycji Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Pomimo pandemii, festiwal się rozrasta a coraz bogatsza oferta programowa możliwa jest dzięki wsparciu wielu mecenasów, wśród których szczególną rolę odgrywa Miasto Gdańsk. Jego mecenat nie tylko zapewnił Festiwalowi dotychczasowy rozwój, ale również gwarantuje stabilizację finansową w przyszłości.

Rok 2020 dla świata i w konsekwencji również dla Festiwalu jest wyjątkowy. Pandemia zmieniła nie tylko nasze życie ale i sposób postrzegania wielu ustalonych, wydawałoby się, wartości. Pojawiły się nowe formy relacji międzyludzkich i jednocześnie pewność, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu publiczności z artystą.

Cieszy zatem fakt, że pomimo ograniczeń i związanych z nimi trudności organizacyjnych większość artystycznych zamierzeń ma szanse zostać zrealizowanych praktycznie bez zmian.

SPOTKANIE Z MUZYKĄ BEETHOVENA

Po serii majowych koncertów w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, koncertach w gdańskim obszarze metropolitalnym odbędzie się beethovenowski wieczór z udziałem gwiazd związanych z legendarną Deutsche Grammophon - Bomsori Kim, Camille Thomas i Janem Lisieckim. Zobaczymy i usłyszymy w sali Filharmonii Bałtyckiej sześć fortepianów i doświadczymy piękna muzyki w niezwykłym wnętrzu Centrum św. Jana.

Większość koncertów, to nowość w tym roku i paradoksalnie dobrodziejstwo pandemii, dostępnych będzie online na www.gdanskifestiwal.pl oraz na YouTube na kanale Gdańskiego Festiwalu Muzycznego.

 

gdanski festiwal 280920 plak net

(Graf. Materiały prasowe)

 

 

Materiały prasowe/pb