Kultura
Mateusz Pospieszalski podczas koncertu z grupą Voo Voo (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

poniedziałek,

28 września 2020

17:30

Mateusz Pospieszalski przed koncertem w Radiu Gdańsk: Mieszam moje wszystkie doświadczenia i światy muzyczne

Już we wtorek wieczorem w studiu Radia Gdańsk zagra Mateusz Pospieszalski ze swoim kwintetem. Z liderem grupy porozmawialiśmy o koncertach bez publiczności, a także inspiracjach, które składają się na jego autorski projekt.


Mateusz Pospieszalski przyznał, że swobodnie czuje się, grając ten materiał bez publiczności. Jak opowiadał, w podobnych warunkach został zarejestrowany album jego kwintetu.

- Koncepcja płyty wyglądała bardzo podobnie. Wszystko było grane "live", czyli graliśmy razem, nie było dogrywania dodatkowych ścieżek. Nagrywaliśmy ją w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w miejscu, gdzie odbywają się na co dzień koncerty, ale wtedy oczywiście graliśmy też bez publiczności - wyjaśnił.

W rozmowie z Tomaszem Galińskim, artysta opowiedział o stylistyce muzycznej projektu, z którym wystąpi w Radiu Gdańsk. - Koncepcja mojego kwintetu polega na tym, że ja mieszam moje wszystkie doświadczenia i światy muzyczne, w których na co dzień uczestniczę. Z Wojtkiem Waglewskim gram ponad 30 lat, jesteśmy jak stare małżeństwo, rodzina, wychowałem się w zespole Tie Break w latach 80., z którym się spotykamy do dzisiaj. Jest doświadczenie rockowe, jest doświadczenie jazzowe, przez lata interesowałem się muzyką folkową. Wszystkie te elementy są zawarte w tym projekcie. Dużą uwagę poświęcam też samemu słowu - mówił muzyk.

- Chciałbym serdecznie zaprosić do odsłuchania tego materiału, bo to jest mój bardzo osobisty projekt. Lubię występować w kwintecie - dodawał Mateusz Pospieszalski.

 

Posłuchaj rozmowy z Mateusz Pospieszalskim:


Mateusz Pospieszalski Quintet wystąpi w Radiu Gdańsk we wtorek o godz. 20:05.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie go można oglądać na żywo na stronie radiogdansk.pl i na profilu rozgłośni na Facebooku. Transmisja również na naszej antenie. Bądźcie z nami!

Partnerem wydarzenia jest PKN Orlen.

mm