Kultura
Projekt jest realizowany m.in. w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

poniedziałek,

14 września 2020

14:00

Wyjątkowy koncert na cześć Witolda Pileckiego. Luxtorpeda upamiętni rotmistrza

W gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 17 września odbędzie się koncert zespołu Luxtorpeda. Placówka wraz z Fundacją Młodzi Dla Polski Trójmiasto upamiętnią w ten sposób postać rotmistrza Witolda Pileckiego.


Projekt jest realizowany w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej i pierwszą rocznicą odsłonięcia pomnika Pileckiego przed Muzeum II Wojny Światowej.

- To nieformalny patron naszego muzeum. Rotmistrz Witold Pilecki przez swoje życie i śmierć opowiada nam historie o dwóch różnych systemach totalitarnych, które nas dotknęły - mówił doktor Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.

RELACJA W INTERNECIE

- Wydarzenie zostało przygotowane, w związku z epidemią, dla około 150 osób. Niestety bilety rozeszły się na pniu. Jednak postanowiliśmy zadbać o tych, którym się nie udało ich zdobyć. Koncert zespołu Luxtorpeda będziemy relacjonować w internecie - mówił Marek Dudziński, prezes Fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Koncert zaplanowano na godzinę 20 w czwartek. Będzie można go zobaczyć na profilach Fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 

Maciej Naskręt/ako