Kultura
Kadr z teledysku zespołu THE Q zrealizowanego dla Kąpieliska Morskiego Sopot (fot. Kąpielisko Morskie Sopot)

sobota,

12 września 2020

13:43

Mololo w internecie. Epidemia nie może zatrzymać tanga! [TELEDYSK]

Molo w Sopocie pomaga artystom. Ukazał się pierwszy z cyklu 6 teledysków z udziałem aktorów, tancerzy i muzyków Teatru Mololo. Kąpielisko Morskie Sopot postanowiło zaangażować ich w klipach promujących molo, dając im pracę w trakcie pandemii. Wyjściem do inspirowanego tangiem projektu była poezja.
Muzyka nagrana została w muszli koncertowej przy molu, dzięki czemu zatrudnienie znaleźli także realizatorzy dźwięku.


– Postanowiliśmy, że tegoroczną edycję Mololo, przypominam, to występy teatru ulicznego przy fontannie na molu, przeniesiemy do internetu. Przygotujemy przedsięwzięcie, w ramach którego muzycy napiszą i wykonają muzykę, która zostanie nagrana i użyta w teledysku. W tym teledysku wystąpią tancerze z Mololo i amatorskie grupy tańczące tango z Trójmiasta. Podstawą stały się teksty inspirowane tangiem, w związku z czym muzyka, która powstała do tych tekstów, także jest inspirowana tangiem. Inaczej mówiąc, to indywidualne spojrzenie poszczególnych muzyków na tango. Założeniem było, żebyśmy my mieli teledyski promujące molo, a muzycy zajęcie, za które zostaną wynagrodzeni. Mamy świadomość tego, że w ten sposób nie rozwiążemy problemów wszystkich artystów, ale tych wybranych udało się w ten sposób wspomóc – mówi Marcin Kulwas, dyrektor Kąpieliska Morskiego Sopot.W pierwszej odsłonie zaprezentowany został klip zespołu THE Q. Autorem tekstu piosenki "Nie tak nie" jest Dorota Bielska, która dodatkowo wyreżyserowała teledysk. Muzykę skomponował Maciej Łyszkiewicz. Zdjęciami i montażem zajął się Marcin Piechowski. Wystąpili tancerze: Aleksandra Mocny i Zbigniew Mocny, Kamila Maik i Adrian Kulesza oraz zespół The Q w składzie: Aga Brenzak - śpiew, Maciej Warda - bas, Sławek Dumański - perkusja, Darek Herbasz - saksofon, Maciej Łyszkiewicz - instrumenty klawiszowe.

Trzy kolejne trzy teledyski są montowane, a dwa czekają na nagranie. Będą publikowane w kolejnych tygodnia w serwisie YouTube na kanale Molo w Sopocie.


Puchalski Piotr
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl