Kultura
(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

03 września 2020

17:30

Kompozytor, pianista i radiowiec. Nowe audycje muzyczne Macieja Łyszkiewicza na naszej antenie!

Jest kompozytorem piosenek i pianistą. Sprawdzał się też jako autor tekstów, producent muzyczny i aranżer. Od urodzenia mieszka w Gdyni i jest szczęśliwym posiadaczem dwójki cudownych dzieci. Tym razem sprawdzi się w roli radiowca - Maciej Łyszkiewicz poprowadzi czwartkowe audycje "Tak Gramy w Radiu Gdańsk"!


- Setki godzin mojego życia spędziłem w studiach nagraniowych. W miejscach w których traci się poczucie czasu. Miałem przyjemność nagrywać pierwszą płytę zespołu Leszcze, pierwsze nagrania zespołu No Limits, a także trzeci album Angela i materiał na album zespołu Łyczacza w studiu Radia Gdańsk. Przed laty prowadziłem także autorskie audycje w moim ukochanym radiu - mówi kompozytor.

Autor przekonuje, że będzie starał się opowiedzieć o muzyce, którą kocha - zarówno tej starszej jak i nowszej.  Równie ważne są dla niego kino i książki.

- Ciekawi mnie, drodzy słuchacze, jakiej muzyki słuchacie i po jakie książki sięgacie. Jakie filmy wywarły na Was wrażenie? Liczę na to, że będziecie pisać o nich w mailach i w SMS-ach. Bez kultury nie ma nas. Podobnie jak bez przodków, tradycji i miłości - mówi artysta.

 

Zapraszamy do słuchania programu "Tak Gramy w Radiu Gdańsk" z udziałem Macieja Łyszkiewicza o godzinie 10 w każdy czwartek, a także na inne propozycje, które prowadzi: "Randkę z Piosenką" od poniedziałku do piątku o godz. 8:10 oraz "Barwy Muzyki" w każdą niedzielę o 22:05.

 

mł/ako