Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

czwartek,

03 września 2020

17:30

Romantyczna, zabawna, czasem refleksyjna. Taka jest właśnie nasza "Randka z Piosenką" codziennie po 8:10

Czasem romantyczna, czasem zabawna i pełna śmiechu, a czasem refleksyjna i poświęcona poważnym rozmowom. Taka może być randka. "Randka z Piosenką", na którą od poniedziałku do piątku po godz. 8:10 zaprasza Maciej Łyszkiewicz. Dajcie się zaprosić i posłuchajcie co artyście w duszy gra!


Jest kompozytorem piosenek i pianistą. Sprawdzał się też jako autor tekstów, producent muzyczny i aranżer. Od urodzenia mieszka w Gdyni i jest szczęśliwym posiadaczem dwójki cudownych dzieci. Tym razem sprawdzi się w roli radiowca - Maciej Łyszkiewicz poprowadzi poranną audycję "Randka z Piosenką" oraz czwartkowe "Tak Gramy w Radiu Gdańsk"!

- Setki godzin mojego życia spędziłem w studiach nagraniowych. W miejscach w których traci się poczucie czasu. Miałem przyjemność nagrywać pierwszą płytę zespołu Leszcze, pierwsze nagrania zespołu No Limits, a także trzeci album Angela i materiał na album zespołu Łyczacza w studiu Radia Gdańsk. Przed laty prowadziłem także autorskie audycje w moim ukochanym radiu - mówi kompozytor.

Autor przekonuje, że będzie starał się opowiedzieć o muzyce, którą kocha - zarówno tej starszej jak i nowszej.  Równie ważne są dla niego kino i książki.

- Ciekawi mnie, drodzy słuchacze, jakiej muzyki słuchacie i po jakie książki sięgacie. Jakie filmy wywarły na Was wrażenie? Liczę na to, że będziecie pisać o nich w mailach i w SMS-ach. Bez kultury nie ma nas. Podobnie jak bez przodków, tradycji i miłości - mówi artysta.

 

Zapraszamy do słuchania programu "Randka z Piosenką" z udziałem Macieja Łyszkiewicza od poniedziałku do piątku o godz. 8:10. Muzyk prowadzi także audycję "Tak Gramy w Radiu Gdańsk" o godzinie 10 w każdy czwartek. Natomiast w niedziele o godzinie 22:05 będzie można się z nim spotkać podczas programu "Barwy Muzyki".

 

mł/ako