Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Tymoteusz Kobiela)

poniedziałek,

24 sierpnia 2020

09:05

Była Metallica, byli też The Beach Boys. Za nami przedostatnie "Lato na Życzenie"!

Po raz kolejny nasi słuchacze zamienili się w prowadzących na naszej antenie. W audycji "Lato na Życzenie" to wy dyktujecie nam tempo, dodając parę słów od siebie w formie dedykacji. Czego słuchaliśmy w ten poniedziałkowy poranek?


Program prowadzi Tomek Galiński, ale tylko w teorii, bo to od Was zależeć będzie czego będziemy słuchać. Ostatnio na antenie, dzięki inicjatywie słuchaczy, pojawiły się utwory m.in. formacji Perfect, Queen, Led Zeppelin, Tame Impala, Andrzeja Zauchy czy Moniki Brodki.

 

- Pojawiło się bardzo dużo utworów różnych - począwszy od "Nothing Else Matters" Metalliki, przez "Kokomo" The Beach Boysów, aż po utwór "The Sound of Silence" Simona i Garfunkela. Rozpiętość repertuarowa była bardzo szeroka, bo przecież nasi słuchacze są różni - mówił Tomek Galiński. - Zaskoczył mnie jeden zespół, który nazywa się Ziela. Nie znałem, przyznaję. Jest to formacja z południa Polski - przyznał.

- Za tydzień będzie już to nasze ostatnie spotkanie z piosenkami na życzenie w letniej ramówce. Mam nadzieję, że państwo będą wspólnie z nami. Może to być ostatnia okazja do tego, żeby wysłać swoją propozycję muzyczną i pozdrowić kochaną osobę - przekonywał Tomek Galiński.

 

WYSTARCZY WYSŁAĆ SMS

"Lato na Życzenie" to audycja, w której rządzą słuchacze. Za pośrednictwem SMS-ów przez cały tydzień zbieramy propozycje utworów, okraszone wspomnieniami, skojarzeniami, a także dedykacjami. Później prezentujemy je na naszej antenie.

Na program zapraszamy w każdy sierpniowy poniedziałek, między 9:00 a 10:00. Jeżeli chcesz, żeby Twoja piosenka została zagrana na naszej antenie, wystarczy wysłać SMS pod numer 603 06 06 06. Należy podać tytuł proponowanego utworu i artystę, który go wykonuje. Mile widziane dedykacje oraz różne historie, które kojarzą się Wam z tymi dźwiękami.

 

 

ako