Kultura
Ambasador i jej córka miały na sobie koszulki z logo festiwalu oraz naszytymi flagami Polski i Kanady (fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS)

czwartek,

20 sierpnia 2020

16:12

"Nie mam limuzyny". Ambasador Kanady przejechała 364 km na rowerze, by uczestniczyć w Festiwalu Literacki Sopot [POSŁUCHAJ]

Ambasador Kanady Leslie Scanlon przyjechała do Sopotu na rowerze. Towarzyszy jej córka, McKenzie Scanlon. Biorą udział w Festiwalu Literacki Sopot, który w tym roku poświęcony jest literaturze kanadyjskiej. Zachęcamy do posłuchania krótkiej rozmowy, dzięki której ci, którzy lubią Kanadę, polubią ją jeszcze bardziej, a ci którzy chcieliby poznać kanadyjskich pisarzy, dowiedzą się, od książek którego z nich zacząć.

Grupa dziennikarzy, oficjeli oraz organizatorów Festiwalu Literacki Sopot czekała na rondzie obok Ergo Areny na przyjazd ważnego gościa. Ci, którzy spodziewaliby się dygnitarza odzianego w garnitur i wysiadającego z limuzyny w błysku fleszy, na pewno by się zawiedli.

NIKT NIE CHCIAŁ ZASPAĆ

Wiadomo też było, że ambasador i jej córka będą miały na sobie białe koszulki z logo festiwalu oraz naszytymi flagami Polski i Kanady na rękawkach. Kilkukrotnie zaczynano robić zdjęcia zupełnie przypadkowym kobietom jadącym na rowerach. Cóż, nikt nie chciał „zaspać”, a białe koszulki widocznie są w modzie.

Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU

W końcu przedstawicielka ambasady powiedziała "wjeżdża pani ambasador". Rozległy się oklaski, niczym na finiszu wyścigu kolarskiego. Leslie Scanlon zsiadła z roweru i z miejsca zachwyciła wszystkich. Jest uśmiechnięta, pełna energii, życzliwa i ma poczucie humoru, o czym można się przekonać, słuchając fragmentu rozmowy, który został wyemitowany w czwartek na antenie Radia Gdańsk.

W rozmowie gość festiwalu podpowiada, od lektury którego z pisarzy warto zacząć znajomość z kanadyjską literaturą. I oczywiście wyjaśnia, dlaczego nad polskie morze warto wybrać się rowerem.


Posłuchaj materiału Piotra Puchalskiego:


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl