Kultura
Opera Bałtycka. Premiera spektaklu "Wieczór latynoamerykański" w choreografii Mauricio Wainrota (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

niedziela,

23 sierpnia 2020

12:57

Spotkanie z argentyńską historią i muzyką. Zapraszamy na "Wieczór latynoamerykański" w ramach "Kulturalnego Weekendu"

Między 24 sierpnia a 4 września, w ramach naszej radiowej akcji "Kulturalny Weekend", rozdajemy zaproszenia na spektakl "Wieczór latynoamerykański". Będzie to okazja nie tylko do obcowania z argentyńską kulturą, ale także tamtejszą niełatwą historią, zamkniętą w muzycznych opowieściach.

Spektakl specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk odbędzie się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku 6 września o godzinie 17:00. Do rozdania mamy 50 podwójnych zaproszeń, które - ze względów bezpieczeństwa - roześlemy państwu drogą mailową.

Jak czytamy w opisie spektaklu, Mauricio Wainrot, poprzez swoją choreografię, stara się przekazać nieprzemijalne i niezbywalne wartości, takie jak wolność osobista, ale też wolność drugiego człowieka. Punktem wyjścia są utwory argentyńskich kompozytorów Piazzolli i Ginastery, którzy swoim językiem muzycznym przekazują rodzimy folklor w połączeniu z nowatorstwem XX wieku. Trudna historia Argentyny, zamknięta w tych muzycznych opowieściach, dopełniona jest historią, z którą Wainrot sam się utożsamia – baletem o Annie Frank, której tragiczne losy przypominają jego własną rodzinną historię. Swoimi choreografiami Wainrot przypomina, że żywiołowa muzyka nie tylko zachęca do tańca, ale też porusza najgłębsze ludzkie emocje.

SPEKTAKL W REŻIMIE SANITARNYM

Informujemy, że spektakl odbędzie się w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa. Liczba miejsc na widowni jest ograniczona, a fotele przygotowane do zajęcia będą pokryte folią. Dodatkowo w Operze Bałtyckiej obowiązkowe jest noszenie maseczek lub przyłbic, a żeby zminimalizować ryzyko tworzenia się kolejek, goście będą proszeni o przybycie na godzinę przed spektaklem.

 

mat. prasowe/mm