Kultura
Kazik Staszewski i Kamil Wicik w studiu Radia Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

09 czerwca 2020

14:54

Kazik Staszewski wrócił z pierwszą od 12 lat solową płytą. Na antenie Radia Gdańsk zdradził kulisy jej powstania [POSŁUCHAJ ROZMOWY]

Lider grupy Kult opowiedział o swojej najnowszej  solowej płycie pt. "Zaraza". Kamil Wicik porozmawiał z Kazikiem Staszewskim między innymi o tym, jak wyglądał proces jej tworzenia i nagrywania. 

- Pod koniec marca nawet nie wiedziałem jeszcze, że będę robił płytę. To najszybciej skomponowany i nagrany album. Na początku umówiliśmy się, że robimy jedną piosenkę dziennie i rozchodzimy się do domów. Wyglądało to tak, że ja ogromną liczbę melodii i linii wokalnych miałem już w głowie. Tylko jakoś wcześniej nie miałem okazji ich z niej wyciągnąć - przyznał Kazik Staszewski.

kazikKazik Staszewski w studiu Radia Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


Koronawirus na muzyków wpłynął szczególnie. Właściwie wszystkie koncerty zostały odwołane, a Kazika natchnął do stworzenia nowego albumu. Jaki będzie jednak wpływ epidemii na ludzi w ogóle? Czy świat będzie inny?

- Myślę, że szybko zapomnimy o tym. W sytuacjach kryzysowych hierarchia wartości się zmienia i przypominamy sobie różne rzeczy, które są w istocie ważne. Nie liczy wyścig szczurów, wieczny niedoczas, czy gonienie za monetą. Przez jakiś czas będziemy o tym pamiętać, a potem wrócimy do starych przyzwyczajeń - prognozował Kazik. 

Kamil Wicik pytał artystę również m.in. o poszczególne utwory z nowej płyty i odbiór tego wydawnictwa. 

Posłuchaj całej rozmowy Kamila Wicika z liderem Kultu:

 

pb/mrud