Kultura
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay.com)

piątek,

22 maja 2020

14:57

Kina samochodowe w Gdyni i Sopocie, czyli rozrywka w czasie pandemii. Poznaj repertuar i ceny biletów

Działalność inaugurują kina samochodowe w Gdyni i Sopocie. Gdyńskie kino znajduje się na parkingu przy Gdynia Arenie, sopockie na parkingu przed Operą Leśną. To drugie ma także strefę plenerową z leżakami.

Kino na parkingu przy Gdynia Arenie pomieści nawet 200 aut. Każdego dnia będą tam wyświetlane dwa filmy. Sopockie seanse będą bardziej kameralne - przygotowano miejsce dla 30 aut. Dodatkowo w kurorcie została przygotowana część plenerowa z osobnym ekranem, gdzie na widzów czeka 150 leżaków.

 


GDYNIA

Pierwszy seans zaplanowano na 18 w piątek, drugi na 21. Ekran ma powierzchnię 77 m2. Prezentowane będą największe hity kinowe, ale także ambitne filmy polskie i europejskie. Pierwszy dzień rozpocznie się od projekcji filmów "Kształt wody" Guillermo del Toro oraz "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino.

Poszczególne dni zostały podzielone tematycznie:

•    Romantyczne poniedziałki
•    Wtorki z europejskim i polskim kinem
•    Środy z kinem akcji
•    Czwartki na sportowo
•    Piątki z hollywoodzkimi hitami
•    Premierowe soboty
•    Familijne niedziele

Wjazd będzie możliwy tylko od ul. Wileńskiej, na godzinę przed rozpoczęciem seansu, ale nie później niż 15 minut przed emisją filmu. Na miejscu widzowie będą mogli skorzystać z małej gastronomii i kupić popcorn, nachosy oraz zimne napoje.

- Cieszymy się bardzo, że nasi mieszkańcy, jako jedni z pierwszych na Pomorzu i jedni z pierwszych w Polsce będą mogli skorzystać z takiej rozrywki. Kina samochodowe są bardzo popularne w Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Czas, by i gdynianie oraz nasi goście mogli oglądać filmy z foteli swoich samochodów. Parking przy gdyńskiej Arenie jest idealnym miejscem na kino samochodowe. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, w sposób bezpieczny dla każdego, będzie można oglądać filmy na dużym ekranie. Na mocy umowy z wykonawcą zagwarantowaliśmy także niższe ceny biletów dla posiadaczy karty mieszkańca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

BILETY
 
Bilety na pojedyncze seanse będą w cenie: 30 zł - z kartą mieszkańca, 45 zł - pozostałe. Kwota dotyczy ceny za samochód osobowy. W aucie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby dorosłe. W przypadku rodzin z dziećmi do 4 osób. Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

SOPOT

Na parkingu przy Operze Leśnej powstały dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe. W każdej z nich ustawiono niezależne, wielkoformatowe ekrany. W strefie plenerowej filmy oglądać będzie można z leżaków, w samochodowej z własnych aut. Pierwszy seans filmowy w sopockim kinie plenerowym i samochodowym rozpocznie się w piątek o godzinie 21. Sezon otworzy film reprezentujący amerykańskie kino drogi, zatytułowany "Green Book", w reżyserii Petera Farrellego. W kolejny piątek (29 maja) zobaczyć będzie można komedię w reżyserii Woody'ego Allena "O północy w Paryżu".

W strefie plenerowej na widzów czekać będzie 150 leżaków ustawionych w bezpiecznych od siebie odległościach. W kinie samochodowym przed ekranem pomieści się 30 aut. 

Dodatkową atrakcją w czasie inauguracji będzie pokaz starych samochodów. Przyjadą oldtimery m.in. - Austin z 1920, Cadillac de Ville z 1959, Volvo P1800, Porshe 911, Ford Galaxy z 1965.

Ważne informacje dla widzów:

•    Na miejscu nie ma możliwości zaparkowania auta. Wszystkie osoby, które kupiły bilety do strefy plenerowej (na leżaki), które przyjadą samochodami, proszone są o znalezienie parkingu we własnym zakresie.
•    Warto ciepło się ubrać i wziąć ze sobą koc.
•    Wjazd samochodów do strefy kina samochodowego przed piątkowym seansem będzie możliwy od godziny 20.00.
•    Regulamin pokazów dostępny jest na stronie www.kinosopot.pl.


BILETY

Bilety kosztują 15 zł od osoby (na leżaku) i 30 zł od samochodu. Należy kupić je wcześniej, za pośrednictwem strony Kinosopot. Nie będzie możliwości kupienia biletów na miejscu.

Oprac. Puch