Kultura
Akcja #hot16challenge2 podbija polski internet od kilku tygodni. To inicjatywa polskich raperów, którzy w ten sposób włączyli się w walkę z koronawirusem (Print Screen: Facebook.com/Gdański Ogród Zoologiczny)

wtorek,

19 maja 2020

19:49

"Słowiański przykuc" i rapujący pingwin albinos. #Hot16challenge2 gdańskiego zoo podbija internet

Myśleliśmy, że po występie w ramach akcji #Hot16challenge2 choćby Beaty Kozidrak, która z rapem nie ma nic wspólnego, nic nas nie zaskoczy. Najwidoczniej nie mieliśmy pojęcia o muzycznych zdolnościach i kreatywności pracowników gdańskiego ogrodu zoologicznego. Nagrali swoje 16 wersów, by wesprzeć medyków w walce z pandemią. Ich utwór szybko podbił serca internautów.

Akcja #hot16challenge2 podbija polski internet od kilku tygodni. To inicjatywa polskich raperów, którzy w ten sposób włączyli się w walkę z koronawirusem. Zasady są najpewniej wszystkim znane, jednak gdybym komuś umknęły, to śpieszymy się je wytłumaczyć. Nominowana osoba ma 72 godziny na napisanie 16 wersów tekstu. Następnie musi go zarapować, opublikować z hasztagiem #hot16challenge2 i nominować kolejne cztery osoby. W akcję zaangażowały się niemal wszystkie środowiska. Od hip-hopowców, przez artystów, dziennikarzy, księży, polityków, aż po... pracowników zoo.

Do tej pory tę akcję wsparło prawie 80 tysięcy osób, które wpłaciły niemal 3 miliony złotych na służbę zdrowia.

RĘKAWICĘ RZUCIŁO WROCŁAWSKIE ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny został nominowany przez zaprzyjaźnione wrocławskie zoo. Można powiedzieć, że gdańszczanie idealnie "wstrzelili się" swoim wideo, bo od wtorku są ponownie otwarci na zwiedzających, o czym pozwolili sobie przy okazji przypomnieć.

Już sam rap pracowników zoo wzbudza duże uznanie, ale zdecydowanie show skradła im rapująca samiczka pingwina albinosa, do której należą ostatnie sekundy udostępnionego wideo. Cały #hot16challenge2 gdańskiego zoo można zobaczyć poniżej.

 

 Zbiórka dla polskiej służby zdrowia na walkę z pandemią odbywa się za pomocą portalu siepomaga.pl. Pomóc można >>> TUTAJ.


tgr