Kultura
Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II śląscy artyści wystąpią na specjalnym koncercie online (fot. Fabryka Koncertów)

czwartek,

14 maja 2020

07:46

Wyjątkowy e-koncert z okazji 100. urodzin Jana Pawła II już w najbliższy poniedziałek. Będą też dodatkowe atrakcje

Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II znani śląscy artyści wystąpią na specjalnym koncercie poświęconym pamięci Ojca Świętego i jego oddaniu Najświętszej Panience. Wydarzenie zapowiedziano na poniedziałek 18 maja o 18:00 i będzie można wziąć w nim udział online.


Koncert online na trudne czasy powstał specjalnie z myślą o Papieżu Polaku i jego oddaniu Matce Bożej. Występ odbędzie się w dniu urodzin Ojca Świętego, ponadto w miesiącu w szczególny sposób poświęconym Maryi – Królowej Polski.

- Święty Jan Paweł II zawierzał Najświętszej Panience całą swoją posługę i wszystkie troski. Wszystkich, którzy również chcieliby powierzyć swoje zdrowie, dobro i przyszłość najbliższych Maryi, zapraszamy na koncert do internetu. W obecnej chwili to jedyne bezpieczne miejsce spotkań, gdzie możemy poczuć wspólnotę – zapraszają organizatorzy, którzy są też pomysłodawcami widowisk "Betlejem w Polsce", Chrześcijańskiego Grania oraz corocznych Ekumenicznych Koncertów Rodzinnych "Bądź jak Jezus".

PROGRAM KONCERTU

Podczas koncertu "Panience na dobranoc" wystąpią Magda Anioł, Sylwester Targosz-Szalonek, Mirosław Szołtysek, Bożena Szołtysek oraz Dariusz Niebudek. Usłyszymy utwory hołdujące Matce Bożej, a tytułową pieśń wykonają wspólnie wszyscy artyści.

Dostęp do koncertu możliwy jest poprzez stronę: www.fabrykakoncertow.com.pl. Opłata wynosi 10 złotych i umożliwi organizację wydarzenia. Dodatkową atrakcją po koncercie będzie multimedialna opowieść "Święty z Bliska" ukazująca całość pontyfikatu Ojca Świętego. Złoży się na nią wyselekcjonowany i specjalnie ilustrowany zbiór materiałów zdjęciowych, grafiki oraz archiwalnych nagrań dźwiękowych poświęcony osobie Jana Pawła II.

 

am