Kultura
W tym roku mieszkańcy Gdyni i turyści nie będą bawić się na Cudawiankach (fot. Flickr/Janusz Kaliszczak)

poniedziałek,

11 maja 2020

14:37

Gdynia w tym roku bez Cudawianków. "Wszystkie znaki zmuszają nas do planowania lepszych czasów"

Gdyński magistrat poinformował o odwołaniu tegorocznej edycji Cudawianków. To już kolejne duże wydarzenie muzyczne, po Open'erze i Globaltice, z którego trzeba było zrezygnować ze względu na epidemię koronawirusa.


– Od tygodni obserwowaliśmy sytuację, rozważaliśmy wiele możliwości i pomysłów, jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie zmuszają nas do pozostania w okopach i planowania lepszych czasów. Ta decyzja jest najtrudniejszą, z jaką przyszło się nam zmierzyć od lat, jednakże sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie nie pozostawia nam złudzeń – piszą w komunikacje organizatorzy.

Cudawianki odbywają się co roku na gdyńskiej plaży, przyciągając tłumy mieszkańców i turystów. Wydarzeniem tym miasto wita się z latem. Oprócz koncertów artystów z Polski i ze świata przygotowuję się liczne atrakcje, w których można brać udział przez cały dzień. W 2019 roku na scenie wystąpili m.in. Gutek, Marika i Dub FX. Zgodnie z informacjami organizatorów plany na ten rok przedstawiały się równie ciekawie. Trzeba jednak było z nich zrezygnować.

–Nie wiemy co przyniosą kolejne tygodnie, dlatego nie chcąc narażać Waszego zdrowia i dobrego samopoczucia, zdecydowaliśmy się odwołać w tym roku oficjalne, gdyńskie powitanie lata. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku rozpoczniemy wakacje tak jak zawsze, wesoło, z przytupem i w wiankach na głowach, a uporczywa niecodzienność roku 2020, która zaskoczyła nas i sparaliżowała, pozostanie tylko mglistym wspomnieniem i niezbyt zabawną anegdotą – podsumowują organizatorzy Cudawianków.

 

Artur Maszota