Kultura
W niedzielę on-line zagra Gospel Joy i Agnieszka Gorączkowska (Fot. Mat. Prasowe)

czwartek,

09 kwietnia 2020

13:19

"Chcemy napełnić serca ludzi modlitwą i muzyką". Wyjątkowy koncert na Niedzielę Wielkanocną

Gwiazdy muzyki chrześcijańskiej nie ustają w dzieleniu się nadzieją. Pomimo ograniczeń, zapraszają na Koncert Wielkanocny w niedzielę. Oczywiście tam, gdzie można się spotkać... czyli do internetu.

To będzie już drugi koncert z cyklu występów na Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową zagrał zespół niemaGOtu. Teraz zaplanowano koncert grupy Gospel Joy i Agnieszka Gorączkowska. Muzycy zapraszają do wspólnego, internetowego świętowania. - Zaprośmy nasze rodziny i przyjaciół, w ten sposób przeżywając Paschę możemy być razem i razem pomagać - zachęcają.

"PRZEŁAMUJEMY NARZUCONE PRZEZ PANDEMIĘ TRUDNOŚCI"

Cykl koncertów to pomysł organizatorów "Betlejem w Polsce", Chrześcijańskiego Grania oraz - gromadzących tłumy widzów - Ekumenicznych Koncertów Rodzinnych "Bądź jak Jezus".

- Przełamujemy narzucone przez pandemię trudności i umożliwiamy wysłuchanie w sieci wybitnych twórców polskiej sceny chrześcijańskiej. W tak trudnych czasach, jak obecnie, wszyscy potrzebujemy nadziei. Chcemy napełnić serca ludzi modlitwą i muzyką - tłumaczy Adam Guzdek, inicjator przedsięwzięcia.

Do koncertowania w specjalnie utworzonym do tego projektu bezpiecznym studiu nagraniowym zostali zaproszeni wybitni polscy wykonawcy nurtu CCM, czyli współczesnej muzyki chrześcijan.

NIEWIELKA OPŁATA, SZCZYTNY CEL

Kolejne koncerty będą systematycznie realizowane na kanale i stronie www.fabrykakoncertow.com.pl. Każdy z nich będzie dostępny za niewielką opłatą przez dwa tygodnie. - W ten sposób organizatorzy zbiorą środki, które pomagać będą potrzebującym - mówi Michał Guzek, zaangażowany w projekt.

Na platformie www.fabrykakoncertow.com.pl dostępny jest cały czas koncert niemaGOtu pt: "mimo pandemii… jest Nadzieja!!!", który powstał specjalnie na Wielki Tydzień 2020.

Koncert zaplanowano na 12 kwietnia o godzinie 18:00. Można go wysłuchać i zobaczyć na stronie www.fabrykakoncertow.com.pl
 

mat.prasowe/oprac. tgr