Kultura
(fot. materiały prasowe)

wtorek,

03 marca 2020

10:04

Duchowa i artystyczna podróż z Marcinem Styczniem. Można się w nią wybrać podczas Muzycznych Wędrówek Łosia i Basiora

"Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb" - tak rozpoczyna się jedna z piosenek Marcina Stycznia, która stała się tytułem autorskiego koncertu. To zapis duchowej i artystycznej podróży, którą Marcin Styczeń, wspólnie ze swoją publicznością, odbywa od ponad dwudziestu lat.

Poszczególne przeboje artysty są przystankami w tej wędrówce. W programie koncertu "Ta droga", który Marcin Styczeń zaprezentuje w Muzycznych Wędrówkach Łosia i Basiora, znajdują się piosenki ze wszystkich dziesięciu dotychczasowych płyt: mistyczna poezja Karola Wojtyły z albumu "Pieśń o Bogu ukrytym", wiersze Ernesta Brylla z albumów "Bryllowanie", "Bryllowanie Live", autorskie utwory Marcina Stycznia z krążków "21 gramów", "Zbieg", "10/40" oraz piosenki Leonarda Cohena z płyty "Lubię gadać z Leonardem".

KONCERT W SOBOTĘ

Marcin Styczeń jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów, dziennikarzem i lektorem. W rodzinnym Olkuszu założył swój pierwszy zespół "Forte", z którym zdobył wiele nagród na festiwalach piosenki studenckiej, poetyckiej oraz turystycznej. Debiutował w 1994 roku w plebiscycie młodych talentów Polskiego Radia Katowice "Chcę być gwiazdą". Potem bywał gwiazdą radia i telewizji, a nadzwyczajne walory wokalne prezentuje m.in. na audiobookach i w kanale HGTV.
 
Muzyczna Wędrówka Łosia i Basiora w sobotę 7 marca godz. 20:05. Zaproszenia na antenie Radia Gdańsk.

 

Włodzimierz Machnikowski