Kultura
(fot. Adam Gryczyński)

środa,

29 stycznia 2020

12:15

Legenda w Muzycznych Wędrówkach. Tomek Wachnowski zagra w sobotę w Radiu Gdańsk

Bardzo ucieszył się, gdy otrzymał zaproszenie do "Muzycznych wędrówek Łosia i Basiora". W Gdańsku nie grał od dawna. W sobotę 1 lutego w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna spotka swojego przyjaciela z lat studenckich - Tomka Olszewskiego.

Tomek Wachnowski zaczął koncertować przed prawie 40 laty. Od 1984 roku zdobywał nagrody oraz wyróżnienia na takich festiwalach, jak Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie i Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej Fama w Świnoujściu, a także w koncertach Kraina Łagodności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Wachnowski gościł również na "Famach", Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – "Śpiewajmy poezję", w Borowicach i w Karpaczu na "Gitarą i piórem", na "Bieszczadzkich Aniołach" w Cisnej oraz na mazurskim "Zajeździe Bardów".

W DOBRYM TOWARZYSTWIE

Artysta występuje solo oraz oraz w konfiguracjach jazzowych - rockowych. Współpracował między innymi z zespołami: Wolna Grupa Bukowina, "Mr. Bober’s Friends", "Mr.ZOOB", "TBAnd", Ryszardem Styłą, Zbigniewem Łapińskim, Markiem Wierzchuckim, Adamem Palmą, Miłoszem Wośko, Krzysztofem ŚcierańskimTadeuszem LeśniakiemLeszkiem SzczerbąJerzym Filarem.

Przez twórców filmu "Asterix i Obelix kontra Cezar" został zaproszony do zaśpiewania polskiej wersji piosenki promującej ten film. "Ona nie widzi mnie", do której napisał również polski tekst, stała się jednym z przebojów lata 1999 roku i znalazła się na płycie "Właśnie tak" oraz na płycie z muzyką z filmu. Tomek Wachnowski w "Muzycznych wędrówkach Łosia i Basiora" - sobota 20.05. Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk.

 

Włodzimierz Machnikowski