Kultura
Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski (Fot. Jacek Poremba)

piątek,

17 stycznia 2020

11:07

Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski. Powstaje film o duchownym z Pomorza

Powstaje film o ks. Janie Kaczkowskim. W główną rolę wcieli się popularny aktor Dawid Ogrodnik. "Na pełnej petardzie" w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego wejdzie do kin w 2021 roku.

Autorem scenariusza jest Łukasz Ludkowski.

FILM O WIELKIEJ WALCE

- "Na pełnej petardzie" będzie filmem o wielkiej walce. O tym, że życie to seria nieustających potyczek, które nie zawsze kończą się dobrze. O tym, że ludzie nie mają w nich wyboru i muszą mierzyć się z tym, co przynosi los. To także historia o buncie i niezgodzie na zastany porządek. O ścieraniu się dwóch wizji Kościoła – nowej, postępowej i starej, uosabianej przez hierarchów. Obraz o tym, że choć zawsze mamy za mało czasu na wszystko, to nie zwalnia nas to od odpowiedzialności za swoje życie. To film, który będzie do bólu szczery i potraktuje swoich bohaterów z miłością i zrozumieniem. Zaś widzom da nadzieję, energię i kopa do walki na każdym z życiowych frontów - czytamy w informacji prasowej producenta. Film powstaje przy wsparciu rodziny, przyjaciół Kaczkowskiego i fundacji jego imienia.

DAWID OGRODNIK W ROLI GŁÓWNEJ

Główną rolę w filmie o Kaczkowskim zagra Dawid Ogrodnik, wielokrotnie nagradzany aktor teatralny i filmowy. Wcielił się między innymi w rolę Tomasza Beksińskiego w "Ostatniej rodzinie", Mieczysława Kosza w produkcji "Ikar. Legenda Mietka Kosza" czy Sebastiana "Rahima" Salberta w biograficznym filmie "Jesteś Bogiem". - Dla mnie, w budowaniu postaci księdza Kaczkowskiego nie jest najważniejszy cel, a podróż, w którą właśnie wyruszyliśmy. Mamy czas, którego nie wolno nam zmarnować. Od teraz trzeba żyć na pełnej petardzie - mówi Dawid Ogrodnik.

Autorem zdjęć jest Jacek Poremba.

 

 


Ksiądz Jan Kaczkowski zmarł w 2016 roku w Sopocie, przegrywając walkę z nowotworem. Był założycielem i dyrektorem Puckiego Hospicjum Domowego, opiekunem osób umierających, autorem książek, w których opisywał swoją walkę z rakiem. Wykorzystywał swoją wiedzę do wprowadzania nowych standardów komunikacji z pacjentami. O sprawach ostatecznych mówił z humorem i mądrością. Był także autorem popularnego vloga, czym szczególnie zjednał sobie ludzi młodych.

pOr