Kultura
Nasi słuchacze zaproszenia na spektakl zdobyli na antenie Radia Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

15 grudnia 2019

22:16

24. Kulturalny Weekend z Radiem Gdańsk za nami. Tym razem nasi słuchacze zobaczyli "Dziady" Mickiewicza

Przed spektaklem reżyser Krzysztof Babicki mówił, że najbardziej zależało mu na oddaniu mickiewiczowskiego ducha i to zdecydowanie mu się udało. Przynajmniej tak jednoznacznie stwierdzili słuchacze Radia Gdańsk, którzy w ramach Kulturalnego Weekendu w niedzielę zobaczyli "Dziady" w Teatrze Miejskim w Gdyni im. Witolda Gombrowicza.


Spektakl wciągał niesamowitą grą aktorską i tu zwłaszcza trzeba wyróżnić scenę Wielkiej Improwizacji. Zwrócić uwagę trzeba także na muzykę, która pomimo współczesnego charakteru - idealnie oddała ducha romantyzmu. Z kolei nieco minimalistyczna scenografia bez udziwnień i uwspółcześnień pozwoliła jeszcze lepiej wejść w mickiewiczowski świat.

"PRZYPOMNIENIE LEKTURY SZKOLNEJ"

Obok Wielkiej Improwizacji, słuchacze zachwycali się sceną obrzędu Dziadów i Widzeniem Księdza Piotra. Głosów pełnych zachwytu nie brakowało i to zarówno wśród starszych, jak i młodszych widzów. - Wspaniałe przypomnienie lektury szkolnej, żałuje że nie widziałam tego spektaklu przed maturą - mówiła jedna ze słuchaczek. - Dopiero teraz zrozumiałam przemianę Gustawa w Konrada - dodawała inna.

- Znakomita gra aktorska. Dzisiejszy spektakl jest oszczędny w formie, ale bardzo mocny. "Dziady" pobudzają do myślenia nawet we współczesnych czasach - komentował jeden z widzów.

WYPRZEDANE DZIADY

"Dziady" w Teatrze Miejskim cieszą się dużym zainteresowaniem. Do lutego sprzedano już bilety na wszystkie spektakle. Premiera odbyła się zaledwie dzień przed Kulturalnym Weekendem Radia Gdańsk.

24. Kulturalny Weekend Radia Gdańsk odbył się dzięki wsparciu naszego sponsora - firmy Lotto.

Maksymilian Mróz


Zobacz Galerię