Kultura
Odsłuch płyty odbędzie się na audiofilskim zestawie HiFi (Fot. Gdańsk Strefa Prestiżu)

sobota,

14 grudnia 2019

12:00

"Nigdy więcej wojny". Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na odsłuch wyjątkowego albumu

Mijający rok upływał pod znakiem obchodów 80. rocznicy wybuchu najokrutniejszego konfliktu w dziejach świata - II wojny światowej. Militarne starcie bezwzględnych totalitaryzmów z siłami wolnego świata przyniosło straszliwe żniwo kilkudziesięciu milionów ofiar, trudnych do oszacowania zniszczeń materialnych, niezliczonych indywidualnych i zbiorowych tragedii.

Obchody tej smutnej rocznicy pełne były przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych, a także filozoficzno-historycznych dyskusji na temat zasadności i nieuchronności tego, co się stało. W podsumowaniu i nawiązaniu do tych wszystkich inicjatyw zapraszamy na jeszcze jedno wydarzenie, które odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

POEMAT SŁOWNO-MUZYCZNY 

17 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 odbędzie się premierowy odsłuch płyty zatytułowanej "Nigdy więcej wojny" autorstwa Przemysława Rudzia, mieszkańca Gdańska, kompozytora klasycznej muzyki elektronicznej. Tytuł nawiązuje do hasła-przestrogi z terenu Westerplatte, gdzie doszło do jednego z pierwszych militarnych akcentów wojny. W projekcie wzięli udział zaproszeni goście - poeta Wojciech Darda-Ledzion i aktor Teatru Narodowego w Warszawie Waldemar Kownacki. Płyta, której wydawcą jest firma Audio Anatomy, jest swego rodzaju poematem słowno-muzycznym, gdzie tkanka literacka przeplata się z muzyczną opowieścią. Spotykają się tu dwa światy - poezji w sugestywnej i przejmującej interpretacji aktorskiej oraz ilustracji dźwiękowych nawiązujących do subiektywnie wybranych momentów i wydarzeń tego konfliktu.

ODSŁUCH W NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI 

Odsłuch odbędzie się na audiofilskim zestawie HiFi, którego przygotowanie zapewnia sopocki salon PREMIUM SOUND - Salon HiFi. Organizatorzy i patroni medialni projektu - Fundacja dla Gdańska i Pomorza oraz portal internetowy Gdańsk Strefa Prestiżu zapraszają serdecznie, aby pomimo gęstniejącej przedświątecznej atmosfery znaleźć jeszcze czas na chwilę zadumy nad tak ważnym dla naszego Narodu tematem. Co interesujące, słuchać będziemy płyt winylowych. Po spotkaniu będzie możliwość rozmowy z autorami płyty, którzy również wezmą udział w wydarzeniu.

 

mat. prasowe