Kultura
Katarzyna Rogalska (Fot. Radio Gdańsk/Maksymilian Mróz)

środa,

11 grudnia 2019

13:52

Kwiaty polskie, czyli wyjątkowy koncert w Radiu Gdańsk

Wyjątkowy koncert Kwiaty polskie odbył się we wtorek w Studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk. Jego tematem przewodnim były kwiaty w piosence. Widzowie usłyszeli kilkanaście utworów w wykonaniu renomowanej polskich artystki Katarzyny Rogalskiej.

Katarzyna Rogalska to skrzypaczka i wokalistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec. Od wielu lat jest związana z Cappellą Gedanensis jako muzyk instrumentalista wykonujący solowe partie skrzypcowe. Jest wszechstronnie uzdolniona muzycznie, obdarzona słuchem absolutnym. Cechuje ją bardzo duża wrażliwość muzyczna oraz wyczucie frazy. W utworach szuka muzycznej myśli i głębi wyrazu. Jej umiejętności potwierdza udział w wielu różnorodnych koncertach Cappelli Gedanensis, z którą współpracuje od 1995 r. Koncertowała z K. A. Kulką, W. Wiłkomirską, V. Brodskim. W 2010 r. została nominowana do Nagrody Splendor Gedanensis.

Artystka posiada ciepły, sopran liryczny i swoją muzyczną osobowość wyraża także poprzez śpiew. Brała udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach piosenki. Koncertowała w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Izrael, Włochy i Gruzja.

koncertkwiaty(Fot. Radio Gdańsk/Maksymilian Mróz)

Występowała z Filharmonią Zielonogórską, Łódzką Orkiestrą Radiową i Orkiestra Radiową z Katowic. Wspólnie z orkiestrą Henryka Debicha i Jerzego Miliana odbyła dwukrotnie miesięczne tournée po Rosji. Nagrała również 3 solowe płyty wokalne, z których ostatnia adresowana jest do dzieci. Przy realizacji swojej wokalnej pasji współpracowała z Cezarym Paciorkiem, Andrzejem Popielem (zespół Anawa), Grzegorzem Piętakiem (zespół Brathanki), Jackiem Wąsowskim (gitarzystą Maryli Rodowicz i zepołu Chili my) Andrzejem Mańkowskimi i muzykami Cappelli Gedanensis. Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia "Jaś i Małgosia" oraz pomysłodawca Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim - Bom w Gdańsku.

Podczas koncertu w Radiu Gdańsk Katarzynie Rogalskiej akompaniowali:

Tadeusz Kassak - fortepian
Mariusz Saturski - perkusja
Piotr Guz - gitara basowa.

Partnerami koncertu byli Lotto i Energa.

kas skrzyp

Fot. Materiały Prasowe

mat. pras.