Kultura
Monika Kowalczyk (Fot. materiały prasowe)

sobota,

30 listopada 2019

11:11

Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora: Monika Kowalczyk na Mikołajki

Monika Kowalczyk poprowadzi ostatnią w roku Muzyczną Wędrówkę. Już 7 grudnia w studiu im. Janusza Hajduna wystąpi w towarzystwie Magdaleny Kuraś i Mikołaja Kowalczyka. Zaproszenia do wygrania na naszej antenie.


Urodzona w Lublinie Monika Kowalczyk jest wokalistką, autorką tekstów i aktorką. W kwietniu 2017 roku premierę miała jej debiutancka płyta (EP), którą artystka wydała z pomocą znajomych i rodziny. Jest laureatką m.in. Grechuta Festival Kraków, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów i Festiwalu FAMA w Świnoujściu.

Mikołaj Kołodziejczyk należy do młodego pokolenia muzyków, jest multiinstrumentalistą i człowiekiem o rozległych zainteresowaniach i aktywnościach. Bywa operatorem filmowym i fotografem. Jest członkiem zespołu Vestige.

Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej. Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, stawia swoje pierwsze kroki w autorskiej twórczości. W muzyce lubi szukać i poznawać. Monika swoją twórczość określa jako polskie teksty obudowane muzyką z pogranicza indie popu i piosenki autorskiej. Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele.

 

IMG 3335 (Fot. materiały prasowe)


Ostatnia w tym roku Muzyczna Wędrówka Łosia i Basiora w sobotę, 7 grudnia, o godz. 20:05. Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk.


RG