Kultura
Świątecza atmosfera zapanuje w Gdańsku od soboty (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

piątek,

22 listopada 2019

10:17

W tę sobotę rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Zdradzamy, jakie atrakcje czekają na zwiedzających w tym roku

Przygotowania do 24. Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku są już na ostatniej prostej. Uroczyste otwarcie nastąpi w najbliższą sobotę na Targu Węglowym.

Na miłośników świątecznych przysmaków czekać będą 52 stoiska gastronomiczne, a ci, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezent, będą mogli poszukać upominków na 40 straganach z rzemiosłem i ozdobami świątecznymi.

Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji - mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek, Karuzela Gdańska czy Anielski Młyn. Nie zabraknie też nowych elementów, takich jak m.in. kula śnieżna, symulator lotu, a także 5-metrowa brama będąca największym kalendarzem adwentowym w Gdańsku, na szczycie której znajdował się będzie punkt widokowy. Na Jarmarku będzie można spotkać również Św. Mikołaja, który będzie miał dla najmłodszych pocztówki z dedykacją. Przypłynie do Gdańska galeonem i 5 grudnia o godzinie 17:00 włączy największą gdańską choinkę, która stanie niedaleko Fontanny Neptuna na Długim Targu.

GDAŃSK ŚWIĄTECZNIE OŚWIETLONY

1 i 2 grudnia Gdańsk rozbłyśnie tysiącem kolorowych światełek. Świąteczne iluminacje będzie można podziwiać m.in. na Targu Węglowym, Targu Drzewnym, Placu Wybickiego, a także na ulicach Wajdeloty, Opata Jacka Rybińskiego, Długiej oraz wzdłuż al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu i w Oliwie.

Rozświetlony Park Oliwski w okresie świątecznym to już tradycja, którą co roku podziwia wielu turystów. Nie zabraknie jej również i tym razem. Wśród dekoracji znajdą się m.in. figury świetlne, bramy ledowe, a także świecący napis "Gdańsk". Świetlne iluminacje rozbłysną 1 grudnia i świecić będą codziennie od godziny 16:00 do godziny 22:00, z wyjątkiem Wigilii, kiedy to światełkami będzie można zachwycać się do 2 w nocy. Dekoracje w Gdańsku będzie można podziwiać do 2 lutego.

Piotr Bonar