Kultura
Na zdjęciu twórczyni filmu, Olga Bieniek (Fot. Radio Gdańsk/Michał Kułakowski)

poniedziałek,

21 października 2019

20:50

Reżyserka filmu o Kulcie: "Czas na specjalny pokaz w Gdańsku, jedyny taki przed premierą". A zaproszenia TYLKO u nas

Już w najbliższą niedzielę, 27 października, w Kinie Helios Alfa Centrum odbędzie się prapremierowy pokaz filmu dokumentalnego o zespole Kult. Nie licząc pokazów na festiwalach filmowych, będzie to jedyny taki seans w Polsce. Dokument trafi do kin dopiero za miesiąc - 22 listopada.

Olga Bieniek - twórczyni i reżyserka filmu o Kulcie - w Muzycznej Strefie Radia Gdańsk po raz pierwszy opowiedziała o prapremierowym pokazie w Gdańsku. 


- Na pewno to nie zabrzmi skromnie, ale czuję się doskonale z tym, że film jest już gotowy. Zespół Kult go widział i był bardzo zadowolony. Wszystko zostało zaakceptowane i nie trzeba było wprowadzać żadnych zmian. Film był pokazany już na Warszawskim Festiwalu Filmowym i teraz czas na specjalny pokaz w Gdańsku, który, poza dwoma innymi festiwalami, będzie jedynym przed premierą 22 listopada - mówiła Olga Bieniek.

FILM O PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI

- Chciałabym, żeby ten film został odebrany jako taki o prawdziwej męskiej przyjaźni. Co mnie zaskoczyło przy produkcji to to, że panowie nikogo nie udawali. Byli sobą, byli bardzo życzliwi dla wszystkich, co przy gwiazdach rocka nie zawsze jest oczywistością - dodała Olga Bieniek.

Od wtorku na antenie Radia Gdańsk będziemy rozdawać zaproszenia na film. Do wygrania jest 20 podwójnych wejściówek.

Posłuchaj całej rozmowy z Olgą Bieniek: oprac. mkul