Kultura
Premiera gdyńskiej edycji Monopoly odbędzie się w 2020 roku (Fot. materiały prasowe)

środa,

09 października 2019

17:03

Miasto morza i marzeń doczeka się własnej edycji Monopoly. Pomogą ją stworzyć sami mieszkańcy

Gdynia będzie miała swoją edycję gry Monopoly. W środę w Centrum Naukowym Experyment zainaugurowano projekt.
Wydawca gry Karina Nelka-Sławek zapowiedziała, że ta edycja będzie wyjątkowa. - Mówi się, że Gdynia to miasto z morza i marzeń, więc nieprzypadkowo postanowiliśmy zaprosić miasto do projektu, jakim jest Monopoly. Bardzo chcemy, żeby mieszkańcy, wypowiedzieli się o Gdyni. Dlatego zaproponowaliśmy dla nich szereg różnych aktywności. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowujemy specjalny konkurs, który będzie polegał na nakręceniu filmiku o Gdyni i Panu Monopoly. Zwycięska szkoła pojawi się na planszy gry. Już od środy, poprzez portal Trojmiasto.pl, rozpoczniemy również głosowanie na najdroższe pole na planszy. Będzie można zdecydować pomiędzy Bulwarem Nadmorskim, Świętojańską, Klifem Orłowskim i Skwerem Kościuszki - mówi Karina Nelka-Sławek.

"TO WSPANIAŁA FORMA INTEGRACJI"

W inauguracji wziął udział również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wyjaśnił, dlaczego miasto zdecydowało się wziąć udział w projekcie.

- Obecnie panuje bardzo zdrowa moda na gry planszowe. To wspaniała forma integracji rodziny i przyjaciół, a także dobry sposób na oderwanie się od ekranów telewizorów. Mam nadzieję, że nie tylko gdynianie, ale też inni, życzliwi miastu mieszkańcy, chętnie zaangażują się we wspólną zabawę - mówił prezydent Gdyni.

Wojciech Szczurek dodał również, że gdyńska edycja Monopoly będzie wspólnym dziełem wszystkich mieszkańców miasta.

- My tę grę stworzymy wspólnie. W szkołach, w instytucjach, poprzez głosowania, przez różne aktywności i decydowanie co, naszym zdaniem, jest najpiękniejsze i warte pokazania na planszy. Bardzo się cieszę, że ten projekt jest realizowany i wierzę, że wiele osób włączy się do działania. Już nie możemy doczekać się finalnego produktu. Mam nadzieję, że będzie on przestrzenią rozrywki nie tylko dla gdynian, ale wszystkich naszych przyjaciół. Myślę, że czeka nas wspaniała zabawa - dodał Wojciech Szczurek.

WSPÓLNA ZABAWA

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy uczestnicy spotkania zapozowali do wspólnego zdjęcia z Panem Monopoly, przebrani w kapelusze i wąsy, które otrzymali przed wejściem na salę. Ponadto obecne na wydarzeniu dzieci mogły odpowiedzieć, jakie miejsca ich zdaniem powinny znaleźć się na planszy gry. Zdania były bardzo różne, począwszy od Bulwaru Nadmorskiego, plaży miejskiej, przez Gdyńskie Rybki i CH Riviera. Dzieciom udało się także zgadnąć, w którym roku Gdynia znalazła się na planszy edycji Monopoly Świat. Po wspólnej zabawie z Panem Monopoly dzieci mogły zwiedzić interaktywne instalacje w Centrum Naukowym Experyment.

PREMIERA W 2020 ROKU

O kolejnych krokach będzie można dowiedzieć się za pośrednictwem partnerów medialnych wydarzenia: Trojmiasto.pl, Radia Gdańsk, Prestiżu. Premiera gdyńskiej edycji Monopoly odbędzie się wiosną 2020 roku.

oprac. mkul