Kultura
Thom Yorke jest legendą współczesnej alternatywy (Fot. Wikipedia)

poniedziałek,

07 października 2019

15:00

Kolejna gwiazda Open'er Festival 2020. Thom Yorke będzie promował "Animę"

Artysta z formacją Tommorow's Modern Boxes zagra 1 lipca w Tent Stage. Towarzyszyć mu będą m.in. Nigel Godriche, jego wieloletni producent i współpracownik oraz Tariki Barri - artysta wizualny.

Muzyk znany m.in. z występów w formacji Radiohead, pojawi się w Gdyni w ramach światowej trasy promującej materiał z albumu "Anima". Jak zapewniają organizatorzy, na koncercie usłyszeć będzie można przekrój solowej twórczości artysty.


W 2019 roku ukazał się najnowszy, świetnie oceniany album Thoma Yorke'a "Anima", który został stworzony z Godrichem. Wydawnictwo, któremu towarzyszył wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona film, jest pierwszym solowym albumem muzyka, który znalazł się na szczycie zestawienia Billboard Dance/Electronic oraz drugim w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt na Wyspach.


Open'er Festival 2020 odbędzie się 1-4 lipca 2020 roku W Gdyni. Bilety na 19. edycję jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie są już dostępne w sprzedaży. 4-dniowy karnet kosztuje 539 złotych, a cena 4-dniowego karnetu z polem namiotowym wynosi 639 złotych. Można również kupić karnet weekendowy, który kosztuje 419 złotych (z polem namiotowym 489 złotych). Bilet jednodniowy to kwestia 299 złotych.

pb/mmt