Kalendarz imprez

PATRONAT

Bazuna

data: 28.06 godz. 15:00, Piątek
trwa do: 30.06, Niedziela
miejsce: Sulęczyno
adres: Sulęczyno, Sulęczyno

Serdecznie zapraszamy na 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”, 28  – 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie na Kaszubach.

www.bazuna.org.pl

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”. Współorganizatorem tegorocznego Przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

 

Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i najbliższych lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie - w pięknym kaszubskim krajobrazie. Prezentacja  konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości obędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury. 

Początek imprezy – piątek, 28 czerwca, godz. 15.00. Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin popołudniowych niedzieli – 30 czerwca. Przez ten czas Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK.

Integralną częścią 47. „Bazuny” jest konkurs piosenki. Mamy nadzieję, że w tym roku także pojawią nowe przeboje, ujawnią się talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej. Udział w konkursie ma charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju.

Program „Bazuny” jest bardzo bogaty, do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter. Na „Bazunę” przyjeżdżają osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi. Przekrój pokoleniowy uczestników jest bardzo szeroki – studenci oraz absolwenci uczelni trójmiejskich z rodzinami. Dzięki wielopokoleniowości i uniwersalności piosenki turystycznej „Bazuna” ma niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną  „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilkaset osób z całego regionu.

Podczas tegorocznej „Bazuny” odbędzie się także regionalne wydarzenie  - pod egidą GOK -  SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY.

Integralnymi elementami Przeglądu Bazuna są ogniska i wspólne śpiewanie, z czego ta impreza w roku 1971 wzięła swój początek.

 

Patronat honorowy nad „Bazuną” objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej, Wójt Gminy Sulęczyno oraz Starosta Kartuski.

Warto się wybrać na tegoroczną „Bazunę” z przyjaciółmi, z rodziną – „piosenka” bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to impreza dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.