Kalendarz imprez

PATRONAT

BALTEXPO 2019

data: 09.09, Poniedziałek
trwa do: 11.09, Środa
miejsce: AMBEREXPO
adres: Gdańsk, Żaglowa 11

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO, to najstarsze i najważniejsze spośród organizowanych w Polsce cyklicznych międzynarodowych wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej – przemysłowi stoczniowemu, portom, infrastrukturze nadmorskiej, przemysłowi offshore, żegludze morskiej, bezpieczeństwu portów i żeglugi oraz całemu szeregowi powiązanych z nimi zagadnień.

Organizowane od 1982 roku, targi BALTEXPO co dwa lata goszczą około 300 firm z Polski i zagranicy, stanowiąc wizytówkę polskiej gospodarki morskiej.

 

Podczas BALTEXPO podpisywane są umowy o znaczeniu międzynarodowym, odbywają się konferencje prasowe, debaty, seminaria i często premierowe prezentacje innowacyjnych rozwiązań. Uczestnicy targów mogą korzystać ze specjalnych stref networkingowych poświęconych m.in. innowacjom, edukacji i rynkowi pracy, możliwościom inwestycyjnym oraz portom i logistyce.

 

Tematyka: przemysł okrętowy, offshore, infrastruktura portów i przemysłu morskiego, logistyka w transporcie morskim, żegluga morska i przybrzeżna, żegluga śródlądowa i gospodarka wodna, bezpieczeństwo i ochrona portów i żeglugi, ochrona środowiska, edukacja i crewing; rozwój mechanizmów finansowych i usług komplementarnych wobec gospodarki morskiej, rozwój innowacyjności i wynalazczości w gospodarce morskiej, nadmorskie tereny inwestycyjne i możliwości dla inwestorów.

 

Uczestnicy: W targach BALTEXPO bierze udział ponad 4000 branżowych specjalistów i decydentów z 21 krajów (dane z edycji 2017). Wśród uczestników są (na przykładzie danych z edycji 2015-2017) m.in. wysokiej rangi przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Policji, Straży Granicznej, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, samorządów z województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, SEA EUROPE, Związku Armatorów Polskich, Związku Pracodawców Forum Okrętowe, Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Polskiego Klastra Morskiego, Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego, Urzędów Morskich, Akademii Marynarki Wojennej, Innovation Norway, Polsko-Skandynawskiej Izby Gospodarczej, portów, inwestorów z rynku offshore takich jak Lotos czy Gaz System, operatorów logistycznych i producentów wyposażenia okrętowego.

 

Formy udziału: Stoisko wystawiennicze, prezentacja sprzętu na ekspozycji wewnętrznej lub zewnętrznej, organizacja krótkiego pokazu dynamicznego, reklama w przewodniku po wydarzeniu (materiałach konferencyjnych), wyświetlenie krótkiego filmu, krótka prezentacja w trakcie konferencji, udział w konferencji w charakterze słuchacza itd..

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://baltexpo.ztw.pl/