Kalendarz imprez

PATRONAT

Tribute to George Michael

data: 22.04 godz. 20:30, Sobota
miejsce: Sala Koncertowa Zarządu Portu Gdynia
adres: Gdynia, Rotterdamska 9
bilety:

80 - 140 zł

organizator: Prestige Concerts

To wyjątkowy i jeden z pierwszych koncertów stworzonych dla uczczenia pamięci zmarłego przed kilkoma tygodniami George’a Micheala - genialnego, charyzmatycznego wokalisty o imponującym dorobku muzycznym.

 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artysty w fenomenalnych aranżacjach symfonicznych, wykonanych przez wybitnych muzyków i przy udziale młodych, wrażliwych i bardzo utalentowanych solistów polskiej sceny muzycznej, znanych między innymi z takich programów jak The Voice of Poland, Bitwa na głosy czy Mam talent.

Usłyszymy zarówno utwory z czasów zespołu Wham! (“Careless Whisper) jak i późniejszej solowej twórczości artysty  („Freedom”, „Faith”, „Let her down easy”, „I can’t make you love me”, „Jesus to a Child”,  "Father Figure"). Nie zabraknie również utworów, które artysta wykonywał w duetach z wybitnymi wokalistkami- Arethą Franklin i Whitey Houston („If I told you that”, „I Knew You Were Waiting”).

Ale ten koncert to nie tylko utwory George’a.

W nawiązaniu do korzeni artysty, a więc cypryjskiego pochodzenia ojca George’a, podczas koncerctu zabrzmi słynny utwór grecki Zorba. Z kolei hebrajskie korzenie matki artysty zaakcentowane zostaną przedstawieniem charyzmatycznej muzyki klezmerskiej.

 

George Micheal to ikona popu, z pikantnym życiem osobistym, ale też człowiek o gołębim sercu, zaangażowany w polityczne problemy współczesnego świata i wiele charytatywnych inicjatyw. Powyższe oblicza artysty przedstawione zostaną widzom na multimedialnych wizualizacjach towarzyszących koncertowi.

Zapraszamy na wieczór pełen wspomnień tego wybitnego artysty.