Kalendarz imprez

PATRONAT

Weekend z Witkacym

data: 21.04, Piątek
trwa do: 23.04, Niedziela
miejsce: Teatr na Plaży w Sopocie
adres: Sopot, Mamuszki 2
bilety:

14 - 30 zł

organizator: Teatr na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza na kolejny weekend tematyczny, tym razem poświęcony twórczości Witkacego.

W dniach 21 - 23 kwietnia odbędą się: premierowe wykonanie spektaklu-performatywnego czytania „Kurki Wodnej” w reż. Joanny Zdrady, przedpremierowy pokaz spektaklu Sopockiego Teatru Tańca „Bestiarium. Nienasycenie” wraz ze spotkaniem z twórcami oraz pokaz filmu Jacka Koprowicza „Mistyfikacja”.

 

Weekend z Witkacym, to kolejna tematyczna propozycja sopockiego Teatru na Plaży, który wraz z początkiem tego roku wystartował z autorskim pasmem, w którym zaprezentowane zostały spektakle na podstawie twórczości Federico Felliniego, Hanocha Levina, kryminałów radiowych Teatrzyku Zielone Oko, a kolejnych miesiącach odbędą się jeszcze prezentacje twórczości Cybulskiego, Rolanda Topora oraz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

 

Specjalnie z okazji Weekendu z Witkacym Teatr na Plaży wyprodukuje i zaprezentuje premierowo dramat „Kurka Wodna”, będący połączeniem spektaklu i inscenizowanego czytania. Będzie to kolejna w tym roku produkcja po „Lśnieniu” i cyklu spektakli „Teatrzyku Zielone Oko”, w których uznani zaproszeni na sopocką scenę reżyserzy przygotowują w ciągu kilku dni pełnowymiarowy spektakl, w którym wprawdzie aktorzy czytają swoje teksty z kartki, ale jest to spektakl z całą oprawą – od muzyki, strojów, scenografii i rekwizytów po ruch sceniczny. W przypadku „Kurki Wodnej” zaproszenie do wyreżyserowania inscenizowanego czytania przyjęła Joanna Zdrada, a wystąpią w niej m.in. aktorzy Teatru Wybrzeże, Teatru Boto oraz Teatru na Plaży.

 

Weekend z Witkacym to również spotkanie z Sopockim Teatrem Tańca i jego najnowszą produkcją „Bestiarium. Nienasycenie”, której premiera odbędzie się w drugiej połowie maja, ale widzowie Teatru na Plaży będą mogli obejrzeć wersję przedpremierową tego spektaklu, po której artyści spotkają się z publicznością i opowiedzą o swoich inspiracjach twórczością Witkacego.

 

Całość dopełni projekcja filmu Jacka Koprowicza „Mistyfikacja” z udziałem Macieja Stuhra, Ewy Błaszczyk, Karoliny Gruszki i Jerzego Stuhra o tytułowej mistyfikacji jakoby mistrz Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku, tylko żył w ukryciu przez wiele kolejnych lat.

 

PROGRAM WEEKENDU Z WITKACYM:

21.04, piątek, godz. 19.00 - Mistyfikacja

22.04, sobota, godz. 19:00 – Bestiarium. Nienasycenie – pokaz przedpremierowy + spotkanie z twórcami

23.04, niedziela, godz, 17.00 – Kurka Wodna