Kalendarz imprez

PATRONAT

Szkolenie z audiodeskrypcji w ramach programu Usłyszeć obraz

data: 22.04 godz. 10:00, Sobota
trwa do: 24.06, Sobota
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2- Centrum Edukacji Artystycznej
adres: Gdańsk- Nowy Port, Strajku Dokerów 5
bilety:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji realizowanym już po raz drugi przez CSW ŁAŹNIA w ramach programu spotkań ze sztuką współczesną dla osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu "Usłyszeć obraz". 

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia werbalnego, dźwiękowego opisu obrazu i   treści wizualnych, które umożliwią osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielny odbiór sztuki. Szkolenie składać się będzie z cyklu spotkań warsztatowych oraz praktyki w postaci oprowadzania osób z niepełnosprawnością wzroku po aktualnie prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystawach.

 

Metody pracy
Zajęcia prowadzone będą metodami aktywnymi, opartymi na doświadczaniu. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję przyjąć perspektywę osoby niewidomej i niedowidzącej i z tego miejsca spojrzeć na sytuację i potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.

Prowadzącymi szkolenie będą specjaliści z Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaangażowani w tworzenie audiodeskrypcji i prowadzenie szkoleń tłumaczy-przewodników osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu.Uczestnicy
Do uczestnictwa zapraszamy osoby pełnoletnie, które są zainteresowane wspieraniem osób niewidomych i niedowidzących w odbiorze sztuki, a także gotowe podjęcia się dalszej współpracy w formie wolontariatu.Czas i miejsce szkolenia
Cykl obejmuje 5 spotkań warsztatowych oraz 4 spotkań praktycznych w trakcie wernisaży w CSW ŁAŹNIA 2 (łącznie 42 godzin szkolenia)Harmonogram szkoleń:
w godzinach 10:00 – 15:00 w dniach:
22.04.2017 r.
13.05.2017 r.
27.05.2017 r.
10.06.2017 r.
24.06.2017 r.


Zgłoszenia na szkolenie można przesyłać do 13 kwietnia 2017 do godz. 14.00 drogą elektroniczną na adres do artsee@laznia.pl bądź osobiście na adres: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk, Nowy Port.

Prosimy o wypełnienie i dołączenie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.laznia.pl w zakładce edukacja - warsztaty. 
USŁYSZEĆ OBRAZ – PROGRAM SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU ORAZ SŁUCHU

Program „Usłyszeć obraz” skierowany jest do osób niewidomych i niedowidzących, a jego założeniem jest włączenie osób z ww. dysfunkcją do odbioru sztuki współczesnej. Program zakłada również uczestnictwo osób pełnosprawnych, które chciałby nauczyć się języka audiodeskrypcji i tym samym stać się przewodnikami po świecie sztuki. 


Program „Usłyszeć obraz” realizowany jest w ramach zadania „Nowy Port. W Centrum”, realizowanego w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.