Kalendarz imprez


Majówka w Słupsku

data: 01.05, Poniedziałek
trwa do: 03.05, Środa
miejsce: Słupsk
adres: Słupsk

Zapraszamy mieszkańców Słupska na niezwykłą majówkę. Obok oficjalnych obchodów świąt majowych Plac Zwycięstwa przeobrazi się w przestrzeń pełną tańca, niecodziennych atrakcji, a wieczorem dziedziniec ratusza stanie się sceną muzyki elektronicznej. Od 1 do 3 maja słupszczanie muszą więc pozostać w mieście!

 

1 maja zapraszamy słupszczan na plac Zwycięstwa do bicia rekordu „najdłuższego dreda w mieście”, maratonu zumby oraz na koncert dwóch światów z pogranicza muzyki elektronicznej i jazzu.

 

Zagrają Bartek Giecewicz, kolekcjoner płyt winylowych, muzykant, pomysłodawca i inicjator projektu Social Club Domówka oraz Bartek Kieresiński, muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha.

 

Na placu Powstańców Warszawskich, stowarzyszenie Inspiracje oraz Fundacja Indygo organizują „Majówkę na sportowo”.

 

 

2 maja plac Zwycięstwa ponownie ożyje. Słupszczanie będą wspólne tworzyć kotyliony, które później zawieszą na drzewach. Punktualnie o godz. 12:00 rozpoczną się oficjalne obchody Dnia Flagi RP. Oprócz tego każdy mieszkaniec będzie mógł tego dnia stworzyć z innymi żywą flagę.

 

Plac Zwycięstwa po brzegi wypełniać będzie muzyka i taniec. W Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie się Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nie zabraknie zabaw dla dzieci, pokazów, zawodów sportowych. Wieczorem na dziedzińcu ratusza ponownie pojawią się dj-e. Zagra dj Yesyo oraz Dj Mod.

 

 

3 maja Plac Zwycięstwa zawładnie zdrowa żywność. Będzie można kupić lokalne nalewki, ekologiczną żywność od najlepszych producentów, a także różne regionalne wyroby. Na miejskim bruku słupszczanie namalują wielki obraz nawiązujący do Święta Konstytucji 3 Maja, a także zatańczą zumbę.

 

Pojawi się także straż pożarna, policja (m.in. znakowanie rowerów), a także słupska spółka Wodociągi, która będzie zachęcała słupszczan do picia wody z kranu. Na placu zaprezentuje się także Auto Diug, który pozwoli najmłodszym mieszkańcom miasta pomalować jedno z auto. Odbędą się także oficjalne obchody Święta Konsytuacji, przy pomniku Jana Kilińskiego.

 

 

Codziennie na Placu Zwycięstwa w strefie fitness będzie można spróbować swoich sił w zumbie, który poprowadzi Klaudia Żelichowska-Durka oraz Agata Oskroba, dancehallu wspólnie z Kubą Werelem – uczestnikiem „Mam Talent”, a bodycombat poprowadzi Agata Szkodzińska z Fitness Studio Angela. Codziennie treningi siłowe z Crossfitu oraz XCO przeprowadzą Partnerzy: Centrum Sportowe Shogun, My Gim oraz Aktywna Fabryka.

 

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie!!!

 

 

Szczegółowy program Majówki na :

www.slupsk.pl/majowka-w-slupsku-2-31331/