Kalendarz imprez

PATRONAT

Dźwięki minionych wieków. Telemann – Bach – Fauré

data: 22.04 godz. 20:00, Sobota
miejsce: Kościół Gwiazda Morza w Sopocie
adres: Gdańsk, Kościuszki 19
organizator: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Chcąc zatrzymać atmosferę refleksji towarzyszącą Świętom Wielkiej Nocy, Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała niezwykłą propozycję. W sobotni wieczór - zaprasza wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas przy nastrojowych dźwiękach minionych wieków z okresu baroku i nie tylko.

 

Soliści i Zespół Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wystąpi pod batutą Przemysława Stanisławskiego, który od 1993 roku prowadzi zespoły kantatowo-oratoryjne i specjalizuje się w wykonywaniu muzyki wokalno-instrumentalnej baroku i klasycyzmu.

 

W ramach koncertu, który odbędzie się 22 kwietniaw sopockim kościele Gwiazda Morza o godz. 20.00, będą mieli Państwo okazję usłyszeć takie utwory jak słynną Kantatę nr 42 Johanna Sebastiana Bacha, która powstała na pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną w tradycji chrześcijańskiej Niedzielą Miłosierdzia.

Jej pierwsze słowa A gdy był wieczór dnia onego pierwszego po sabacie odnoszą się do wątku ukazania Zmartwychwstałego Pana wśród Apostołów. Kompozytor wyraża emocje, oddając dźwiękami słodycz rajskiego pastorale i nieogarnione piękno niebiańskiej łąki, jak ją opisano w Psalmie 23.

Usłyszymy ponadto Suitę B-dur Georga Philippa Telemanna, a także Wokalizę na smyczki Bernarda  Stielera czy Cantique de Jean Racine op. 11 Gabriela Fauré – drugie po Requiem, najsłynniejsze dzieło kompozytora.