Kalendarz imprez


Drużynowe mistrzostwa Polski w Warhammera 40,000

data: 22.04, Sobota
trwa do: 23.04, Niedziela
miejsce: Stacja Kultura w Rumi
adres: Rumia, Rumia

Kosmiczni Marines będą odpierać brutalne ataki okrutnych Orków, wyniośli Eldarzy użyją mocy psionicznych, aby powstrzymać natarcia kolejnych fal krwiożerczych Demonów, a walczące w imię „Wyższego Dobra” Dominium Tau wystawi najcięższe działa przeciwko szaleńczo napierającemu rojowi Tyranidów.

 

Nie wiesz, o co chodzi? Dowiesz się już w pierwszy weekend po Świętach Wielkiej Nocy, kiedy to w rumskiej Stacji Kultura odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze strategicznej Warhammer 40000. Na 48 godzin to wyjątkowe miejsce zamieni się w pole bitwy gdzie na 35 stołach pięcio-osobowe drużyny graczy z Polski i zagranicy będą mogły wykazać się znajomością taktyki, a także mocnych stron swoich oddziałów i słabości armii przeciwnika. Ponad 70 graczy powalczy o medale Mistrzów.

 

 

Warhammer 40000 to gra strategiczna fabularnie osadzona w czterdziestym millennium. W uniwersum tym ludzkie Imperium nie jest osamotnione w kosmosie, a stojące na straży jego granic legiony Kosmicznych Marines zmuszone są do odpierania niekończących się ataków coraz to nowych wrogów z najodleglejszych zakątków galaktyki. Imperium targane jest konfliktami również od środka, a w umysłach kolejnych zastępów żołnierzy Imperium zaczyna kiełkować ziarno spaczenia zasiane przez przebiegłych i bezlitosnych Bogów Chaosu.

 

 

Warhammer 40000 to wyjątkowe hobby, które przyciąga nie tylko graczy gier strategicznych, modelarzy czy malarzy, ale także miłośników dobrego Sci-Fi. Armie na stole reprezentowane są przez szczegółowe plastikowe modele, które gracze muszą samodzielnie wyciąć, oczyścić i pomalować. Następnie, po zapoznaniu się z zasadami gry, oraz zasadami specjalnymi armii swojej oraz wroga, toczą zacięte boje, które mogą trwać nawet kilka godzin. Jest to niesamowicie absorbujące hobby, a o tym jak wygląda rywalizacja na stole, będzie można przekonać się na własne oczy w Rumi już w przedostatni weekend kwietnia.