Kalendarz imprez

PATRONAT

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk : The Fruitcakes

data: 30.04 godz. 20:05, Niedziela
miejsce: Radio Gdańsk - Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna
adres: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 18
bilety:

Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk.

Kolejna odsłona cyklu Metropolia Jest Okey przed nami. Tym razem w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpi zespół The Fruitcakes.

 

WYJĄTKOWA KONCEPCJA

 

 

W erze dominacji elektroniki, powrót do lat 60. - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Jednak w twórczości The Fruitcakes nie ma przypadku - to świadomy dobór środków, dzięki którym powstała wyjątkowa koncepcja zespołu robiącego ogromną różnicę na scenie polskiej muzyki XXI wieku.

 

Oddając hołd klasyce rocka końca lat 60., czego dowodem są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej, The Fruitcakes tworzą muzykę niesamowicie dopieszczoną harmonicznie. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym wysublimowanych smaczków i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał.

 

 

BRZMIENIOWA SPÓJNOŚĆ

 

 

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze.

 

Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to w każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na The Fruitcakes 2, płycie, która ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60. wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

 

 

www.facebook.com/TheFcakes

 

 

Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk. Zachęcamy do słuchania.

 

 

 

Organizatorzy:  Radio Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury

 

 

Partnerzy: Portal Trojmiasto.pl,  Gazeta Wyborcza Trójmiasto