Kalendarz imprez


Impresje Nadmorskie

data: 11.04, Wtorek
trwa do: 05.05, Piątek
miejsce: Wyspa Skarbów - Gdański Archipelag Kultury
adres: Gdańsk, Turystyczna 3

„Wędrówka jest dla mnie czasem refleksji na temat tego co odczuwam i ulotności tego co dostrzegam. To również przełamywanie barier i własnych słabości. Morze potrafić dać mi siłę aby, pomimo zdarzających się czasami trudnych warunków, wędrować dalej i podziwiać odgrywający się przed moimi oczami spektakl żywiołów "

 

 

Monika Leńska – Gdańszczanka, od dziesięciu lat związana z działaniami społecznymi oraz ochroną środowiska na Wyspie Sobieszewskiej. Współzałożycielka Nieformalnej Grupy Inicjatywnej „Fosfi” zaangażowanej w działania związane z zamknięciem i zabezpieczeniem składowiska fosfogipsów w Wiślince, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Wyspy Sobieszewskiej w latach 2011/2013. Przewodniczka po Zbiorniku Wody Kazimierz.

 

 

"...Wstaję bardzo wcześnie, jeszcze przed świtem, dzięki temu mam okazję podziwiać wspaniałe wschody słońca, które również rozpoczyna swoją podniebną wędrówkę. Poranne światło i napotkana przyroda dostarczają tak wielu różnych wrażeń, że nigdy nie wiem co mnie spotka. Z pozoru brzydki pochmurny poranek może dostarczyć naprawdę niesamowitych ujęć. Codziennie przemierzam tą samą trasę, a mimo to jest ona dla mnie za każdym razem inna i wyjątkowa."

 

 

Ekspozycja wystawy : 11.04 - 5.05. 2017 r.

 

 

pon. - pt. 10:00 - 20:00

 

 

Wstęp wolny