Kalendarz imprez

PATRONAT

Spotkania Podróżujących Kobiet po raz czwarty w Gdańsku

data: 21.04, Piątek
trwa do: 23.04, Niedziela
miejsce: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
adres: Gdańsk, Plac Solidarności 1

Trzy dni opowieści o podróżach, rozmów w nieformalnej atmosferze, praktycznych warsztatów i wydarzeń towarzyszących, m.in. wernisaż fotografii, bookcrossing książek podróżniczych, wycieczki po Gdańsku oraz konkursy – tak zapowiada się program czwartej edycji TRAMPek - Spotkań Podróżujących Kobiet w Gdańsku, które odbędą się  w Europejskim Centrum Solidarności oraz Klubogalerii Bunkier.

Jest to jedyny w Polsce festiwal podróżniczy tworzony przez kobiety dla kobiet: dzielą się doświadczeniem, inspirują i swoim przykładem przekonują, że warto spełniać marzenia o podróżowaniu.

Więcej informacji na stronie www.trampki.travel.pl

 

- Podróżowanie solo ciągle wzbudza wiele emocji i obaw - tłumaczy inicjatorka festiwalu Anita Demianowicz. - Chcemy, by dzięki dzieleniu się doświadczeniem z podróży wyposażyć kobiety w wiedzę i umiejętności, które pozwolą na odważniejsze podejmowanie decyzji o samodzielnej podróży.

 

W programie tegorocznej edycji znalazły się praktyczne warsztaty, m.in. o zdrowiu w podróży (kiedy się szczepić? Co robić, gdy ukąsi nas tropikalny pająk lub jadowity wąż?), o crowdfundingu czy filmowaniu podczas wojaży. W dniu prelekcji pojawią się opowieści o zmaganiach z morskim żywiołem w drodze na Islandię, o wspinaczce wysokogórskiej, amerykańskiej podróży tropem ulubionych filmów czy szczęściu na Filipinach, ale też o ciemnych stronach podróżowania.

 

Partnerami wydarzenia są Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności oraz Klubogaleria Bunkier.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska.

Patronat medialny sprawują National Geographic Traveler, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, magazyn „Płyń pod prąd”, Etnosystem.pl, Imprezy Podróżnicze.

 

Sponsorami wydarzenia oraz konkursów organizowanych w trakcie wydarzenia są: ERV, Linie lotnicze KLM, Grand Hostel&Guesthouse, Keen, Bioway, Złoty Jar, Blok Fit, Ziaja, Rebel, Szkoła Żeglarstwa JUNGA, Polski Bus, Gdańsk z Kajaka, Jumpcity, So!Salsa.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/209943656153318/