Kalendarz imprez


Poszukiwania

data: 07.04, Piątek
trwa do: 28.04, Piątek
miejsce: Stacja Orunia GAK w Gdańsku
adres: Gdańsk, Dworcowa 9

Wystawa, powstałych na przestrzeni 12 lat, prac grupy ceramicznej pod kierunkiem Krystyny Andrzejewskiej-Marek w „Wyspie Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury.

 

 

Pracownia działająca od 2005 r., pod artystyczną opieką Krystyny Andrzejewskiej-Marek ma na celu kształcenie uczestników w dziedzinie poszukiwania równowagi pomiędzy formą, barwą i fakturą w ceramice. Istotne jest także posługiwanie się różnorodnymi technikami ceramicznymi, wyszukiwanie zdolności artystycznych oraz twórczych odrębności w pracy grupowej.

 

 

Pracownia Ceramiki zlokalizowana jest w Domu Kultury „Wyspa Skarbów” położonym na bardzo bogatym przyrodniczo terenie Wyspy Sobieszewskiej. „Wyspiarski” klimat (dostępność morza, Wisły, rezerwatów przyrody) bezpośrednio oddziałuje na uczestniczki zajęć, inspirując je do podejmowania oraz realizacji tematów związanych z naturą.

 

 

W wystawie udział biorą:

 

ALICJA BIELSKA

ANNA STASIEWICZ

BEATA SAŁEK

EWA RĘCKA

GRAŻYNA KUJASZEWSKA

IZABELLA FOŁTA

JADWIGA GROMADZKA

JUSTYNA RÓŻYCKA - ŁĄGWA

MARZENA MIKOŁAJSKA

 

 

INSTRUKTOR:

 

Krystyna Andrzejewska-Marek – absolwentka PWSSP w Gdańsku, wieloletni pracownik tej uczelni, gdzie w Pracowni Ceramiki Artystycznej, współpracowała z prof. Henrykiem Lulą.

Swoją twórczość nierozerwalnie łączy z dyscypliną ceramiki artystycznej, wzbogacając ją o fotografię, alternatywne metody wypalania ceramiki oraz warsztaty. Brała udział w wielu wystawach, plenerach, sympozjach i konferencjach w kraju i za granicą.


 

Wernisaż: 7 kwietnia 2017 (piątek) o godz. 18:00


Ekspozycja wystawy: 7.04.2017 – 28.04.2017


od pon.-pt. w godz. 10:00 - 20:00


Wstęp wolny

 


Galeria „Stacji Orunia” Gdańskiego Archipelagu Kultury
ul. Dworcowa 9, 
80-026 Gdańsk Orunia 
tel.  58 306 66 76stacjaorunia@gak.gda.pl 


www.gak.gda.pl/dworekartura