Kalendarz imprez

PATRONAT

Mała Akademia Emocji zaprasza na rodzinne zajęcia

data: 25.03 godz. 12:00, Sobota
miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury
adres: Gdańsk, ul. Korzenna 33/35
bilety:

Wstęp wolny

organizator: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Wydawnictwo EneDueRabe

Drugie już zajęcia Małej Akademii Emocji. Jest to cykl spotkań dla dzieci i rodziców, których celem jest pokazanie, jak można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego.

Małą Akademię Emocji organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Wydawnictwo Ene Due Rabe. Projekt realizowany jest w ramach Gdańskiej Akademii Rodzica.

 

Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem - mówi Celina Górska-Galińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica.

 

Tym razem spotkanie dotyczyć będzie kłamstwa, zarówno tego dużego jak i tego małego. Wspólnie zastanowimy się czy kłamstwo jest zawsze złe?

Punktem wyjścia do zajęć z dziećmi i rodzicami będzie wspólna lektura książki „Gruffalo”, autorstwa Juli Donalson. Przeczytają ją i zainscenizują aktorzy Teatru Miniatura: Kuba Ehrlich i Kuba Zalewski.

 

Postaramy się, aby czytanie książki, które będzie rozpoczynało każde spotkanie Małej Akademii Emocji, pokazało rodzicom oraz opiekunom możliwości rozmowy, edukacji i budowania więzi na bazie wspólnej lektury z dzieckiem - mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.

 

Po przedstawieniu książki przez aktorów Teatru Miniatura, zrealizowane będą dwa bloki zajęć warsztatowych, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez prowadzących, którzy mają wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

 

W programie zajęć Małej Akademii Emocji:

 

  • „Ratunku! Halo! To jest Gruffalo” warsztaty dla dzieci.
  • „Czy kłamstwo jest zawsze złe?” otwarta rozmowa dla dorosłych.

 

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl