Kalendarz imprez

PATRONAT

Autyzm? – Zdarza się. Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie w Gdyni

data: 01.04, Sobota
trwa do: 02.04, Niedziela
miejsce: Gdynia
adres: Gdynia, Wiele lokalizacji

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 17, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gdyni i okolic do wzięcia udziału w imprezie popularyzującej wiedzę na temat autyzmu, organizowanej w dniu 2 kwietnia 2017r. w centrum Gdyni.

2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony przez ONZ.

Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem i ich rodzin.

 

W związku z tym 2 kwietnia 2017 r. odbędzie się całodzienna impreza na terenie Muszli Koncertowej w Gdyni. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 12:00 - NIEBIESKIM MARSZEM DLA AUTYZMU (od Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego, ulicami Świętojańską i Armii Krajowej do Muszli Koncertowej).

 

W ciągu dnia przewidziano uruchomienie punktów konsultacyjnych, w których będzie można uzyskać informacje, gdzie i w jaki sposób można pracować z osobami z autyzmem oraz otrzymać praktyczne porady od terapeutów i rodziców dzieci z autyzmem.

Ponadto będą rozdawane niebieskie gadżety oraz ulotki i foldery informujące o placówkach na terenie trójmiasta i ich ofercie dla osób z autyzmem. Zostanie wykonana wystawa prac dzieci z autyzmem i rękodzieł dorosłych osób z autyzmem oraz wystawa zdjęć znanych osób wspierających akcję. Udział w przedsięwzięciu wezmą zespoły i grupy muzyczne, również ze szkół i przedszkoli, oraz aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni.

W dniu 2 kwietnia, gościem specjalnym będzie aktor Bartek Topa, który popiera ww. inicjatywę i pragnie wziąć w wydarzeniu aktywny udział.

Jedną z atrakcji tego dnia będzie pokaz mody z udziałem uczniów ZSS nr 17 w Gdyni, przygotowany przez projektanta mody Michała Starosta.

Przygotowano również konkursy dla uczniów gdyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów na wykonanie prac plastycznych/ lub przygotowanie krótkich opowiadań/wierszy, związanych z tematyką autyzmu.

Termin nadsyłania prac: 20 marca 2017 r. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone 2 kwietnia.

W ciągu dnia zaplanowano także różnego rodzaju konkursy (np. na znajomość bajek), czytanie fragmentów książki „Kosmita” oraz wręczanie podziękowań dla sponsorów.

Przewidziano również naukę udzielania pierwszej pomocy oraz możliwość obejrzenia wozu strażackiego (dodatkowa atrakcja dla dzieci).

Uczestnicy wydarzenia zostaną poczęstowani żurkiem, grochówką i niebieskim tortem ;-).

 

O godz. 19:00 Muszla Koncertowa i budynek Gdynia InfoBox zostaną podświetlone na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem!

 

Ponadto 22 kwietnia 2017 r. na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbędzie się Konferencja pn.: „Autyzm? – Zdarza się ;-)”.

Jej adresatem będą rodzice, specjaliści pracujący z osobami z autyzmem i wszyscy zainteresowani tym tematem. Wykłady będą trwały w godz. 10:00-16:00.

 

Media